Anife

Jak naučit psa chodit na vodítku?

Hlavně aby neškubal a netahal.

Nejlepší odpověď
anonym

je to štěně. K levé noze, vždy a pořád jen u levé nohy, nakrátko vodítko a když tahá, prudce škubnout, ale zase ne tak, abys mu srazila vaz 🙂, Musíš být důsledná, někdo používá i proutek, já ne, je to primitivní a hrubé, jen s ním škubnu, neupozorním ho na nic, jen škubnu, když jde hezky vedle nohy, chválím až do zblbnutí a dostane i pamlsek, třeba půlku piškotu, , když uděláš krok, měl by mít hlavu zároveň s tvojí nohou, nikdy ho nepouštěj na dlouho, když jsi mezi dětmi, pořád nakrátko, a když jde okolo jakýkoliv pes, nic svému psu neříkej, drž ho normálně, aby necítil nějaký tlak a jdi klidně, ale vodítko drž pevně, já si vodítko vezmu do pravé ruky a levou jen přidržuji, opakuju, že pes musí být VŽDY po tvé levé noze, nikdy jinak,prostě, když zatahá, chvíli ho nech, pár vteřin a pak škubni a pokárej, když zastavíš, nauč ho hned sednout, když ty stojíš, pes musí sedět, hlavně, aby hned nelehal, je to důležité, když jsi třeba na přechodu a čekáš na přejití, on by se tam blbě motal, prostě sednout, a pořád zs jen u tvé levé nohy,měl by jít na cvičák, kup si literaturu, nebo si najdi něco jako „základní poslušnost psa“
Doplňuji:
ještě jsem zapoměla o tom psu, když jde vedle jiný pes, tak ho drž pevně, ale ne tak, aby se dusil, klidně projdi, nic mu neříkej, je to normální, že jsou i jiní psi, takže nic zvláštního, kdbys ho nějak chlácholila, jakože "neboj, hodný…! tak by cítil napětí a to není dobře,jen kdyby byla šarvátka, tak s ním ustup, pokud ten druhý pes nebude mít vodítko a pustí se do tvého, je nejlepší ho vypnout z vodítka, aby se mohl bránit, ty tím vodítkem můžeš toho raubíře šlehnout, pokud si troufneš, to je řeč o malých psech, na rozvášněnýho rotvika radši ani nekoukej, měla jsem ho, takže vím, pak vynadej páníčkovi, nekřič a hlavně nestrkej ruce mezi bitku, taky by se mohlo stát, že tě kousnou, jeden a třeba i druhý, to už pak jde všechno stranou, nevím, jaké máš plemeno, pokud malé, nikdy nezvedej do náruče svého malého psíka, když jde kolem velký, on ten prťavec by pak neměl respekt a dělo by se to, že by začal ňafat po všech psech, co jdou okolo, protože by cítil, že je v bezpečí, takže žádné zvedání jak to dělaj histerické paničky, hezky po svých…hodně zdaru

Další odpovědi
anonym

Chůze na vodítku je základ.Nepoužívej tzv.vypouštěcí vodítko (Flexi) .Někdo má dobré zkušenosti u psa vhodné velikosti s „halti“. To je ohlávka na psa,která bezpečně zamezí tahání a škubání a později jí snadno můžeš střídat s obojkem a vodítkem nebo zůstat u toho,co se ti více osvědčí. :D

Drap

Pravidelně cvičit, opakovat a hlavně to chce naprostou důslednost

mojitek

Musím souhlasit s SMV.Jde o to,aby Vás Váš pes nijak ani trošku netahal.Nechat volno a když zatahá,tak zhruba po půl metru +/- velmi rázně škubnout.Udělá to znovu,tak znova popustte a škubněte.Pokud to děláte dobře,tak po 5ti ,10 ti zatahání (to je individuální ) pes pochopí a přestane. Nebojte se že mu ublížíte,psi mají osvalenou šíji,samozřejmě s maltézáčkem škubnete méně než s Mastinem :o) Velká chyba je ta,když se páníček se psem přetahuje permanentně . Často vídávám na ulici že vlastně pes venčí svého pána,ten za ním vlaje jak prapor a páníček jde kam se zlíbí psovi :o) To ne.

Sůwa

Psa nevím, ale můj kocour chodí na vodítku spořádaně, neškube, netahá 🙂. Fakt!

ANONYMKA-248

Vše je to na zvyku pes si na to vodítko musí nejdříve zvyknout takže na poprvé bude hodně tahat škubat ale pak zjistí že to tak zlé není ;)

anonym

tohle ho nauč a máš ho i bez cukání, všimni si – pes je pořád u levé nohy, je ve střehu,kdy dostane pamlsek, ale nemůžeš mu pamlsky dávat pořád, postupně ubírej, takhle se naučí chodit hezky u nohy,jsou tam i další videa s tímhle pánem, on to umí moc dobře,je tam vše potřebné, co by měl pes umět
http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=endscre­en&NR=1&v=m6XwFnE2PGk

led

Ako píše Drap:„Pravidelně cvičit, opakovat a hlavně to chce naprostou důslednost“ netreba ním mykať „škubat“ stačí pevne držať vodítko a viesť psa, nie aby pes viedol vás.
Netreba používať vodítko ako módny doplnok, ale naozaj ho dôsledne používať tam kde to treba. Môj pes behá na voľno, keď príde k ceste, čaká na vodítko.

mojitek

led,tím,že -budete jen pevně držet vodítko- psa tahání neodnaučíte,právě naopak bude tahat dál,jestliže neškubnete tak pes nebude vědět že něco dělá špatně..

led

Nesúhlasím, ja s tým nemám žiadne problémy. Mala som viac rôznych psov a stačilo mi k tomu slovo „nie“. Nepoužívam také výrazy ako „fuj“ a podobne, ale „nie“, „nesmieš“. Povedať „fuj“ psovi, ktorý ovoniava človeka… to ten človek smrdí? To isté je aj s trhaním vodítka, psa možno vychováť aj ináč. „Aj pes je len človek“, tiež vie pochopiť hranice.

anonym

ano, má být volně, ale škubnout, když tahá, tak je to správně 🙂