Avatar uživatele
Registrovaný

Má prosím učitelka MŠ nárok na pracovní obuv nebo oděv od zaměstnavatele?

Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Stejná otázka na stránce Právní servis - odkaz http://www.e-sondy.cz/…

Otázka z 12. 6. 2014 " Má učitelka mateřské školy nárok na osobní ochranné pomůcky?"

Závěr odpovědi:

Z výše uvedeného Zákoníku práce § 104 "vyplývá, že zaměstnavatel je povinen zpracovat vlastní seznam osobních ochranných pracovních prostředků, který zpracuje na základě vyhodnocení rizik a konkrétních podmínek práce. Bez znalostí rizik a konkrétních podmínek práce nelze proto kvalifikovaným způsobem na váš dotaz odpovědět.
Požadujte po zaměstnavateli odůvodnění jeho stanoviska, proč nárok na osobní ochranné pracovní prostředky nemáte. Jestliže vám to nevysvětlí, máte možnost se obrátit na odborovou organizaci - pokud u zaměstnavatele nepůsobí, máte možnost se obrátit na zřizovatele. Samozřejmě je ale třeba pečlivě zvážit, zda se tím „nezkomplikuje“ váš vztah se zaměstnavatelem."

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Podle ZP má každý nárok na ochranné prostředky přiměřeně k činnosti. Oděv, šaty určitě ne, ale prac. plášť určitě.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.