Avatar uživatele
Šáta

Jakou roli hraje Bůh ve výchově podle knížky Informatorium školy mateřské?

Doplňuji:
Knížku jsem samozřejmě četla, tedy nejde o žádné opsání myšlenek ostatních…svůj názor na to mám, chtěla jsem jen slyšet, jaký na to má někdo jiný úhel pohledu..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, johana 56, gagaga před 3627 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nevím, co vlastně chcete slyšet. Když jste knihu četla, tak znáte K. myšlenky. Záleží na tom, zda jste věřící, nebo nevěřící.

Uvědomte si, čím byl J. A. Komenský, v které době žil,, co studoval a že věřil v Boha. To vše se odráží jeho dílech filozofických, pedagogických i pansofických.

I když tato kniha byla napsaná v 17. století, v mnoha věcech je i v současnosti návodem pro výchovu dětíí, a to nejen rodičům, ale i učitelům.

Jediné, co může vadit nevěřícím, s čím se mnozí neztotožňuj, í je to, že výchova je spojená s vírou v Boha. Ale to lze pominout.

Jako roli hraje Bůh? Spíš Komenského vztah k Bohu a víra v něho.

V první kapitole se K. zabývá tím, co by děti měli znamenat pro rodiče, své okolí, pro budoucnost světa a hlavně co děti znamenají pro Boha. Klade rodičům na srdce, že děti jsou dražší než stříbro, zlato, perly a drahé kamení.

Dítě bere jako požehnání pro dospělého. Je to živý obraz boha. Mít dítě znamená mít anděla. Dítě je začátkem všeho a může ho ovlivnit dobré i zlé.

Rozbor díla

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap, Andělé, vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Myslím, že by sis tu knihu měla přečíst a získat tak vlasní poznatky a názor – a ne doufat v opsání myšlenek někoho jiného!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

i myšlienky z diela starého 350 rokov možno aplikovať dnes.

ale zasa nie doslova.
veď už predsa nelámeme na kolese, nechováme sliepky v obývačke…

čo sa týka boha – treba si uvedomiť, že v tej dobe bola cirkev štátotvornou/štá­tosprávnou organizáciou, čo dnes (chvála Bohu) nie je (ak pominieme islamské štáty, kde takou cirkev je).

ale – niektoré zásady (z desatora tie známe nezabiješ, nepokradneš, …) nie je na škodu deťom vštepovať.

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Šáta

Knížku jsem samozřejmě četla, tedy nejde o žádné opsání myšlenek ostatních…svůj názor na to mám, chtěla jsem jen slyšet ostatní názory…

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek