iva

Jaké minimální vzdělání bych měla mít, pro práci učitelky v mateřské škole?

pedagog v mateřské škole

Nejlepší odpověď
annas

Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení) v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika.
Také existuje obor předškolní a mimoškolní pedagogika jako vyšší odborné vzdělávání nebo
vysokoškolské bakalářské vzdělávání, jeho absolventi provádějí náročnější odborné činnosti
(např. tvorbu vzdělávacích programů, koncepci mateřské školy, řízení mateřské školy apod).
Vše o učitelství MŠ na stránce:

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/sz/lo­cal/cv_info/ip­s/ch_povolani/vycho­va_vzdel/ucitel_ma­terske_skoly.pdf