marketa11

Lze pěstovat chilli papričky doma?

Brouzdala jsem na webu a narazila na tenhle web http://pestovani-chilli.cz/ a tam se v sekci pěstování chilli v kostce, že vypěstování papričky je vcelku jednoduchoučké, což se mi ale nezdá. Myslíte si, že jsem vážně schopna si vlastní chilli vypěstovat tady v Česku?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
tom004

Ano

Jistě a úplně v pohodě,ale nesmíš být takový „zahradník“ jako já. Letos na jaře po přesazení do květináčů jsem všechny rostlinky (10 druhů),pečlivě zalil. Přežila ta, kterou jsem vynechal a nezalil. V té plastové láhvi nebyla voda,ale tetrachlór. Ale nevzdávám to,příští rok to bude v „pohodě“. 🙂

Další odpovědi
hanulka11

Ano

Doplňuji:
pěstujeme je doma za oknem a sklízíme dost velkou úrodu na to aby stačila do příští sklizně / do příštího roku/vždy máme vždy tak 10 –12 sazenic

Katusa

Ano

Ano, normálně ve větších květináčích za oknem i na balkoně. Dokonce ani nemusíš sazeničky kupovat, ale stačí vzít semínka zevnitř chili papričky, kterou chceš pěstovat, a z těch ti rostlinky vyrostou, teda pokud nebyl před tím paprička zmražená, nebo není jinak ohrožena klíčivost semen

anonym

Ano

Doplňuji:
kámoš jich má několik druhů

chumat2

Ano

Doplňuji:
Je to ale trošku náročnější rostlinka. Musíš se o ní starat a hlavně se musí hnojit. Známy je do pěstování chilli docela fanatik, tak to vím 🙂.

natuliii

Ano

Doplňuji:
My doma také pěstujeme,a roste normáně jako každá jiná zelenina či ovoce :)

XenieRo

Zkoušela jsem to, ale jaksi teda nic moc… nezadařilo se :) Ale našla jsem si tuto stránku https://www.thechi­llidoctor.cz/ce­le-papricky/s131.htm a chilli i papričky kupuju tady.