Miroslavst

Klíčení semen stromu

Koupil jsem semínka stromu (čínský strom štěstí(Paulovnie plstnatá-Paulownia tomentosa steud.)a ať jsem hledal jak jsem hledal, nemůžu najít jak správně semínka vyklíčit.
Někde se říká namočit do vody-co když je utopím? nebo rovnou dát do hlíny?
Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
annas

Objevila jsem jen toto:
Paulonia tomentosa – Čínský strom štěstí – semena jsou drobná světloklíčívá, nezasypávají se, pouze výsev přikryjeme průhlednou fólií, zajistíme důkladné větrání, aby se nevytvořila plíseň. Klíčí při 23–25 °C na světlém místě. Substrát mícháme 1:1 s pískem.

Zdroj: http://semena­.blue4net.cz/na­vody-podrobne/owum/78808/jed­notlive-druhy-iv/owt/85200

Další odpovědi
lolinka

čus jak se jmenu ješ