Pokročilý

Lze nejak zvysit pocet znaku sms?

Nektere zpravy, ktere mi chodi, jsou delsi nez ty, ktere muzu napsat ja. Napriklad ze Sony Xperia jde napsat i 6 sms v jedne zprave. Ja se svym Samsungem muzu odeslat jen 3 v jedne po 160 znacich. Pak uz se mi to prevadi na mms. Proto me zajima, zda to jde nejak zvysit..treba aplikaci? Dekuji

Odpovědi:

Stříbrný

SMS je standardizovaná záležitost, může obsahovat max. 160 znaků a to ještě s dalším omezením (7bitové kódování, tj pouze znaky anglické abecedy, bez nabodeníček) a přes to nejede vlak. Moderní mobily dovolí napsat i zprávu delší, to už pak záleží na vnitřním programu mobilu, ale znaky nad počet 160 pak pošlou jako druhou, případně i další zprávu a operátor jejich přenos taky tak zpoplatní. Kolik takových navazujících SMS lze poslat, to už je výhradně v režii toho konkrétního mobilu - jak je napsán podprogram pro to poslání. Jak sama píšeš: Xperia 6 zpráv, tvůj Samsung tři plus následně transformace na MMS. Řešením je: vybrat jiný přístroj, který zvládá těch zpráv více, anebo použít alternativní (a tudíž nestandardní) způsob, například aplikaci Viber - rozumí se samo sebou, že aplikaci musí podporovat a mít nainstalovánu jak posílající, tak i přijímající přístroj, plus ještě něco navíc, zde například fungující datové GSM přenosy anebo WiFi.

Stříbrný

Já netuším, jen mě napadá zmenšit velikost písma, aby se znaků vešlo více

Kup si nějakou starou Nokii, tam můžeš napsat kolem 900 znaků :DDDD

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.