arygnoc

Líbí se vám piercing?

Nechali by jste si ho udělat?

Nebojíte se zdravotních rizik?
Doplňuji:
Axl:
omlouvám se za nedostatky v české mluvě – čeština není můj rodný jazyk.
Beru to jako poučení (gramatická kontrola textu „by jsme“ nevyhodnocuje text jako nesprávný).

dovolím si (sarkasticky) poznamenat:
co takhle jízlivé poznámky ohledně gramatiky směrovat přímo na Čechy?

anebo:
otevřete si jazykové okénko (na webu), rád vám s jeho distribuci pomůžu, bude přínosem i pro mne (mě? mně?)[všechny tyto alternativy vyhodnoceny jako správné].

poddotaz:
vy jste nepochopil, že se jedná o cimrmannovštinu?

více případně v diskusi.

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré odpoledne.Ne,ani náhodou nelíbí a líbit nebude.Musím přiznat,že mi v některých případech,jsou nepříjemní i ti kdo ho mají.

Další odpovědi
anonym

Můj syn poznal,jak se mi líbí piercing!
Doplňuji:
Ha,učitel národu se opět ozval!

Drap

dOPOSUD JSEM NEPOCHOPIL, PROČ SI Z BŮHDARMA NECHAT PROPICHOVAT TĚLO.

bolak

tom004 to vystihl dokonale, oni si totiž, u holek piercing a u kluků náušnici do ucha, nechávají většinou nastřelit individua která mají na stupnici sebevědomí 99 bodů ze 100.
Jsou drzí, arogantní, chtějí být středem pozornosti a proto jsou obyčejně lidem protivní.

Samozřejmě že tací nejsou všichni, taky jsem potkal pár ozdobených děvčat, které nejen že byly úplně normální, ale navíc ještě příjemnější než většina těch co olovo v pupíku nenosí, nicméně bylo jich zatraceně pomálu. A ze všeho nejhorší jsou ty poďobané patnáctky, které nosí tričko schválně o tři čísla menší, ačkoliv jsou plnoštíhlé-plnotučné, místo normálního bříška mají vyvalenou řasu, převis pod který by se vešel i Zdeno Chára a myslí si, jak nejsou zatraceně sexy.

A pokud jde o ty klučičí náušnice v uchu, taky jsem potkal pár případů kteří byli naprostým opakem těch obvyklých floutků a frajírků, byli plaší, podprůměrně inteligentní, zdáli se až částečně retardovaní a tou náušnicí chtěli dát patrně světu najevo jak že jsou moderní, in a že jsou to takoví ti „vpohodě týpci“, ačkoliv tenhle jejich úlet vyvolával u jejich vrstevníků rozporuplné pocity a často i škodolibý posměch.

anonym

Na předchůdce piercingu – náušnice, jsme si už dávno všichni zvykli. Piercing se mi nemusí líbit, ale nemusím jej proto ještě odsuzovat, prostě jsou tací, jimž to vyhovuje (jak říkali naši předci, proti gustu, žádný dišputát). Na viditelných částech těla je to jen pokleslá forma snahy být originální a zajímavý, převážně se tak hlásí opomíjení a osamocení jedinci k revoltující komunitě ještě nezralé adolescence, snažící se vehementně nalézt své provokující místo v konzervativní zaběhlé společnosti. Podobně jako u pritivních kmenů, kde se tak kultovně označují různé kasty a sociální postavení.
Naproti tomu piercing na skrytých, neřku-li intimních místech, je různě motivován, u celebrit módními trendy, prvky originality při focení, pak profesionální u lepších prostitutek a porno hereček na stydkých partiích a konečně jako přihlášení se k různým proudům a pomíjivých hnutí a snobismu.
Nenechal bych si ho udělat, ale zdravotních rizik netřeba se bát, neboť moderní a nelevné salóny používají důsledné desinfekce a sterility, včetně inertních materiálů, u nichž nedochází k žádným reagencím s živou tkání. Jiná věc je, ne vždy nejvhodnější anatomická místa, jež si klienti přejí, protože tělo to vnímá vždy jako cizorodý a leckdy i překážející prvek pro evolucí vymakané funkce těla.
A aby můj příspěvek nevyzněl přehnaně pozitivisticky, připojím malou negaci v zájmu vyváženosti, nelíbí se mi zpronevěření vlastním proklamacím, a když se przní čeština místo spisovného byste, primitivistickým by jste. (Obzvláště při dnešním výročí, kdy bychom si měli alespoň trochu oživit pocity a projevy národní hrdosti).
Viz prohlášení tazatele v odkazu níže.
Doplňuji:
Milý Martine, omluva, byl jsem na cestách, jinak bych reagoval operativněji. (Jinak na netu si tykáme a jsme si i věkově blízcí, tak se nemusíš ostýchat s tykáním).
Nicméně, neber to osobně, snažím se být objektivní ke všem a stejně tak si hlídám gramatiku, i když občasný překlep také ujede, jako nakonec každému, jsme lidé omylní.
Beru v potaz i fakt, že jsi Slovák podnikající v okolí Brna, ale právě proto, že jsem ocenil tvou otázku v odkazu – „Máte rádi český jazyk?“, dovolil jsem si ti jen připomenout tvá vlastní slova.
K dalším podnětům, okénko netřeba zakládat, tomu už tady vládne uznávaná Kerberus (sama mne občas napomene), chápavě toleruji i tvé občasné slovakizmy, a to jsem ani nekomentoval nesprávný tvar výrazu „anglikanizmy“, kde je lingvisty už dávno zavedený anglicizmus.
Pro příště postačí náhled do pravidel, nebo i níže uvedený odkaz do wikislovníku, kde je zcela jasně uvedeno, že tebou použitý tvar je nespisovný a současně, že se ani nikde v cimrmanovštině (píše se jen s jedním n) nevyskytuje a ani v kontextech nevyskytoval.
Konečně vypovídací hodnota mého příspěvku je prioritně směrována vůči Čechům, kteří tu češtinu častokrát nerespektují.
Ač nerad, musím se opakovat, že tvůj profil s cynikem a rejpalem, si o reakci přímo říkal, sám o sobě provokujíc.
Není v tom nic ani jízlivého ani sarkastického, jen pouhá věcnost a pragmatické fakty. Snad jen trocha škádlení s uznávaným oponentem, pro menší oživení.
http://www.pra­vidla.cz/hledej­.php?qr=byste
http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/byste

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-radi-cesky-jazyk

Michal Kole

Jako je to někdy hezké, ale já bych si to dělat nenechal

led

Ide o to, čo považujete za piercing. Ak to má byť prepichnutie a zavesenie šperku cez nejakú časť tela, v tom prípade aj náušnice sú piercing. A nosia ich skoro všetky ženy i veľa mužov. V ďalekej histórii ich nosili dokonca viac muži než ženy.
Iné je, ak sa nosia na chúlostivých miestach s nedostatočnou hygienou. Vtedy naozaj zdravotné riziko je veľké.
Rôzne prepichovacie ozdoby, ak sú vhodne umiestnené a nie sú nápadnejšie než ich nositeľ/ka mi neprekážajú. Každý kraj iný mrav.
PS.
Čo sa týka spisovného jazyku, hanbila by som sa ho na verejnom fóre nesprávne používať. Radšej použijem svoj vlastný jazyk, pokiaľ mu rozumejú. V prípade cudzieho jazyka radšej menej a kontrolovať správnosť výrazu. Pokiaľ je to môj rodný jazyk, snažím sa nerobiť chyby. Aj keď sa to niekedy podarí, prsty sú rýchlejšie než rozum a oči.
Pro české čtenáře:
…na požádání českých užívatelů píši slovensky. Jestli někdo nerozumí mé slovenštině, ať mi napíše, pak mu to přeložím…
…možná :)

Jikra

Nelíbí se mi to a ani bych si to nenechal udělat.A za to jak to bylo napsáno se neomlouvej protože nemůžeme být všichni profesoři českého jazyka.Já se s pravopisnou češtinou rozloučil někdy před 45lety a potom jenom jazykově hrubnul na hutích ale tvůj dotaz byl jasný.A jestli to někomu trhá žíly jak je to psané tak je mi ho líto,protože musí mít v dnešní době asi těžký život .

štamgast

Ne! Co na tom ti mladí mají?

samicek333

Piercing je odporný, nechápu, jak si někdo může dát propíchnout břicho nebo jazyk.

Kerberus

Upřesňuji svou odpověď. Zmínila jsem se o trojúhelníku smrti. Získala jsem před mnoha lety informaci, už víc jsem se s tímto pojmem nesetkala. Až teprve včera jsem dostala odkaz a přesvědčila se, že moje informace byla chybná. Děkuji za pochopení.

Přidávám, kde se nachází trojúhelník smrti.

V obličeji je prostor, který nazýváme trigonum mortis = trojúhelník smrti, jeho vrcholy jsou kořen nosu a ústní koutky

  • v této oblasti NIKDY furunkly nevymačkáváme
  • v trujúhelníku je žilní spojka, která jde do centra mozku ⇒ vena opthalmica – prochází přes oko do nitrolebních splavů ⇒ vymačkávám-li furunkl ⇒ hnis se dostává do měkkých tkání ⇒ zánět splavů, hnisavá meningitis ⇒ SMRT

⇒ při furunklu v této oblasti vždy návštěva lékaře ⇒ podávání protistafyloko­kových ATB

  • je-li v oblasti trojúhelníku velký furunkl ⇒ odborné vyšetření ⇒ hospitalizace.

Takže i případný piercing u kořene nosu může zdravotně ublížit.

Kerberus

Oprava překlepu – vlasy.

Ještě doplním odkaz na informaci o trojúhelníki smrti, který jsem dostala od jednoho uživatele. Děkuji za něj i za upozornění.

http://mechatro­nik.blog.cz/0802/za­nety-v-chirurgii-zanety-kuze-a-podkozi

annas

Ach jo. Jak je možné, že jsem se nechala tak zmanipulovat uživatelem. Jenže se to později obrátilo všechno prot mně.. Za svou blbost jsem zaplatila.:-))

anonym

Ad arygnoc, jinak na věcnou stránku dotazu jsem snad odpověděl dostatečně i se zabarvením osobního názoru.
Tvou snahu psát česky oceňuji, ale pokud si někde nejsi jist, je lepší nahlédnout do pravidel. Děláme to i my ostatní a není to vůbec žádná ostuda.
Možná by i stálo zato, abys reagoval na podnět Led, která je Slovenka, hrdě se k tomu hlásí a na přání uživatelů píše svýn rodným jazykem. Pokud bychom nějakému slovenskému výrazu nerozuměli, tak se prostě zeptáme.
Teď mne napadá, ačkoliv jsem pamětníkem doby, kdy byly běžně v TV i pořady ve slovenštině (např. oblíbené slovenské pondělky s kvalitními dramatizacemi slovenských divadel) a byl jsem rok na vojenské škole v Popradu (dnes jsem kpt. v záloze), přesto všem slovenským slovům nerozumím. Mohl bys mi na oplátku napsat český význam slovenského „bútlavý“?