Mofli

Který je podle Vás nejlepší operační systém pro mobilní telefony?

Asi Android?

Nejlepší odpověď
kazisvět

v tuto chvíli to je jasně iOS (systém pro iPhone). iOS má spoustu nesmyslně fanatických odpůrců i zastánců. Lepší je takové lidi moc neposlouchat a vyzkoušet si systémy alespoň týdenním používáním sám.

Android je dobrá alternativa, ale ještě potřebuje alespoň 2 roky vývoje.
Hodně nadějně také vypadá WebOS od HP (dříve Palm), ale chce to počkat, až se více rozšíří.

Další odpovědi
anonym

Jen tak mezi námi, je to skutečně Android, jak už jste ostatně správně vytušil. Ale jak už bylo řečeno iPhone má mnoho zastánců 😉

S verzí iPhone 4 získal iOS i některé dovednosti, kterými se dříve chlubil jen Android takže lze říci, že se mu podařilo z technického hlediska úspěšně srovnat krok (nic víc)

Stále si však v iPhonu nemůžete zvolit svoji domovskou aplikaci, aplikaci pro vytáčení, … jsou to aplikace které apple automaticky zakazuje a nesmí na appstore, diktatura tedy přetrvává.

webos bych považoval za mrtvý (nejedná se o os, který by mohlo používat více firem a palm jej nedokázal prosadit, pochybuji že to zvládne hp), stejně tak i wm už je u konce s dechem (neprosadil se za celou dobu své existence a ted uz jeho podil mizi hluboko pod dravější konkurencí)

symbian je praktický os, ale rozhodně nepřekvapí komfortem ovládání. Drží si však svojí vysokou laťku účelnosti.

//

Rada.012

to je tezka otazka podle toho na co se clovek citi a kcemu operacni system vyuzije.
ja mam htc touch hd2 leo a tam je 6,5 windows a ted zrovna schanim android 2.1 na muj tel. pda je to tezke si vybrat a tudis ted uz vim ze jsem jsi vybral dobre pac ted muzu vyuzivat jak windowss tak android. :)