kamila44444

mobily IPHONE

V čem je Iphone lepší, než klasický mobil? Např. Samsung galaxy S3,S4

Nejlepší odpověď
Bedy

iPhone je taky klasický mobil – s dotykovou obrazovkou.
iPhone akorát obsahuje jiný operační systém, a to iOS, který je určitě stabilnější, rychlejší, svižnější a méně náročnější, jak Android, použitý právě třeba v těch Samsungách Galaxy S3 nebo S4.iOS je prostě vyladěný přímo pro konkrétní mobil a není to takový balast jako Android.

iOS má i tu výhodu, že je to uzavřený systém a tak se vše stahuje přes oficiální obchod, takže se nemůže stát že si mobil zavirujete jako v případě Androidu, kdy v oficiálním obchodě se dá snadno narazit na nebezpečné aplikace.

Protože Android je prostě otevřený světu, každý si ho může upravit, kdo umí programovat a do obchodu může de facto každý dát aplikace a to se nijak zvlášť nekontroluje. Android je co se týká bezpečnosti nejnebezepčnější systém.
I co se týká prostředí a vzhledu, tak každý výrobce používá malinko jiné prostředí a mnohdy je to velice matoucí, navrch i každá větší verze Androidu to má trochu jinak – rozdíl je u Androidu 2.3 a třeba 4.1. To u iOS není.

Navíc Android se dává převážně do levných telefonů, které nedisponují nějakým valným výkonem a tak se mobil seká, je pomalý a je to takový zdroj utrpení.

Daní za tu bezpečnost a obecně za to všechno je nutná registrace u Apple, kdy spárovat mobil můžete s jediným Apple ID a s jedním počítačem, iOS je velice omezený a omezující systém. Prostě uživatel je „pod kontrolou“ Apple – nemůže si dělat co chce, ale zase je v bezpečí a pokud plánujete používat mobil jako manažerský, tak je to určitě dobrá volba. Aplikací pro manažery tam je dost, stejně tak základní výbava je výborná.

iPhone obecně používá lepší materiály jak Samsung – vím, že se třeba Samsungy snadno poškrábou – hlavně vzadu u baterky kryt je rychle poškrábaný.

iPhone 5 má taky lepší foťák jak Samsung Galaxy S4, ikdyž na mobil Nokia Lumia 920 (konkureční mobil) oba nemají, ten dělá nejlepší fotky a videa. Obecně Nokie jsou v tomto ohledu lepší, protože vyšší řady obsahují velmi kvalitní čočky Carl Zeiss, které prostě patří ke špičce a používají se ve zdravotnictví.

Když jsem tu mluvil o těch systémech a naťuknul jsem Nokii, tak je tu třetí konkurence, ne tak stará, tím je Windows Phone. Ten kombinuje výhody obou systémů – je bezpečný jako iOS, ale zase není tak omezený jako iOS. Člověk tam má mnohem větší svobodu, ale zároveň se nemůže stát že si mobil zaviruje.
Výhodou je i odladěný, velmi svižný operační systém, který plynule běží i na slabších levných mobilech (to se právě o Androidu říct nedá) a velice přijemné je i použité prostředí dlaždic, jako je tomu u nového Windows 8.
Navrch všechny nainstalované aplikace jsou krásně seřazeny, a pokud tedy v mobilu máte stovky aplikací, snadno se zorientujete. To se právě u iPhone a Androidu tak snadno nezorientujete.

Takže pokud řešíte dilema iPhone nebo Android (dnes cca 3/4 dotykáčů), zkuste Windows Phone.Tolika lidem jsem doporučil a tolik lidí je spokojeno.

Mobily s Windows Phone vyrábí hlavně Nokia, a Nokia to je záruka kvality a dobrého jména, prostě žádná levná Asie. Druhým největším výrobcem je pak HTC, který též vyrábí celkem kvalitní mobily.
O Windows Phone projevuje i zájem třeba LG, Samsung, ZTE a dokonce už i Huawei, který zrovna Windows Phone nebral vážně, ale situace je dnes jiná.

Windows Phone mohu doporučit zvlášť těm, co chtějí první dotykáč, ale i samozřejmě těm, co už mají nějaké zkušenosti. Sám jsem vystřídal několik mobilů a s Nokii Lumii 800 s Windows Phonem jsem vážně velmi spokojený.

Další odpovědi
titanius

V ničem platí se pouze za značku :(

atom

V čem začít :), já osobně vlastním Iphone 4s a Ipad 3.Jde především o operační systém ios který je podle mě značně lepší a kompatibilnější než konkurenční android.
Iphone je stále stabilní a neexistuje že by se seknul,atak dále.
Spousta lidí tvrdí že při pádu se „rozkřápne“,neřekl bych jde o ochraný prvek z tvrzeného skla kolem celého iphonu který se dá v servisu znova nahradit.
Nebo že se nedá na iphone dát pořádně písničky nebo poslat instalační soubory na aplikace,autoři rozhodli že Iphone aplikace budou plně legální a muzika se dá přesunout z programu itunes na pc. Já osobně bych můj Iphone za nic nevyměnil.
Mám v práci kolegu který měl S3 a když jel na kole a spadnul, samsung se mu rozpulil na dvě půlky :D

ničím spadne a je po něm co je na tom dobrýho ?? stejně jako ostatní dotykový mobily.. ja mam např. samsung s5230 a už me tolikrat spadl a ani se nerozbil, a iphone Samsung galaxy.......... je pro ty co na to mají prachy a chtějí machrovat nám normalním lidem stačí obyčejný mobil.)

krchnak

Apple produkty jsou strašně kvalitně vyrobeny na můj vkus, ale to je tak asi jediné čím mě Apple zaujímá. iOS nemám rád právě z toho důvodu, že je uzavřený, ale jak psal bedy, tak pro někoho to může být přínosem, pro někoho nikoliv. Co se ještě Apple produktům musí nechat, tak je kvalitní zvukový výstup. Nový iPhone5 už je ale na můj vkus taky plasťák. Proto jsem svůj problém vyřešil koupi HTC One… Hlinokové pevné tělo s Android

Pepina7897

Dobrý den, my máme doma mobilní telefony s operačním systémem Android, které jsem koupila na stránkách https://www.f-mobil.cz/mobilni-telefony__os_an­droid. Musím uznat, že iPhony mají řadu výhod oproti klasickým smartphonům. Především oceňuji propracovanost operačního systému iOS, který se vyznačuje výbornou optimalizací a stabilitou. Dále musím pochválit dlouhodobou podporu nových verzí iOS ze strany Applu, a to zaručuje, že iPhone zůstane aktuální a bezpečný po mnoho let, ale mě zatím stačí můj Android.

terkaprihodo

No, já si myslím, že asi největší výhoda je v tom, jak dlouho ty telefony vydrží. A teď nemyslím baterii. Já ještě donedávna měla iPhone 7, který jsem si kupovala myslím v roce 2017 a překvapivě byl ten telefon pořád skvěle použitelný, žádné sekání ani nic podobného. Toto se o Androidech bohužel říct nemá. Ty většinou vydrží tak dva, maximálně tři roky a pak se už moc používat nedají. Nebýt toho, že jsem chtěla trochu větší displej, tak bych si ani nový iPhone místo té 7 nekupovala. Je ale pravda, že mít větší displej je super. Ještě si ale teda musím koupit takové to tvrzené sklo na iPhone, protože o ten displej mám celkem strach. To ale asi objednám odtud: https://www.i­pouzdro.cz/ochran­na-skla-na-iphone/

brazdarom19

Sedmičku jsem taky ještě donedávna měl. Ta moje už byla ale bohužel rozbitá. Měl prasklý display a reproduktor někdy fungoval a někdy ne. Byl jsem docela překvapen když mi za něj tento výkup iPhone – https://www.jab­kolevne.cz/vy­kupy/ nabídl pořád docela slušnou částku. Teď už mám nový, tak snad mi zase pár let vydrží.