p-e-t

Nová mobil bez OS nebo s OS?

Mám si koupit mobil raději s OS nebo bez OS. Je to jedno nebo neni? (Prosím nepiště odpoved ve smyslu: Podle toho jaky OS dekuji)

Nejlepší odpověď
www

Dobrá, ale mobil na co?
Já s netem, přehrávačem mp3, YT ap, rádio, TrackId, senzor pohybu, mapy s určením polohy i StreetView, jednoduché hry atd atd žádný OS nepotřebuji 😉
Doplňuji:
Také záleží na úrovni tvých znalostí a schopností s používáním telefonů, znám totiž hodně lidí s nejnovějšími, drahými dotykáči s OS a oni nejsou schopni pomalu ani napsat blbou sms. Přitom na starým klasickým bez OS toho uměli daleko víc, holt ale, dotykáč je in 😁 !

Další odpovědi
Alesh

Jestli máš strach z virů a spokojíš se s nižšími možnostmi využití, pak bez OS. Jinak si kup s OS. Já mám bez OS, bohatě umí, vše co očekávám – volání, sms, mms, foťák, web, přehrávač, bluetooth atd. Nemá akorát wifi, ale to nevím, jestli je tím, že nemá OS. A nemusím mít obavy, že mi někdo naboří soukromí.

DDarent

Samozžejmě že s OS!!! Nejlépe Android 3!!! Já bych se bez operačního systému v mobilu nedovedl obejít!!!

baghira

Podle toho, jestli chceš telefon na telefonování (pak stačí bez OS), nebo jestli chceš hračku co umí všecko a nic pořádně a mimoto i telefonovat – pak s OS. Doporučuju Android.

anonym

Ať už chcete nebo ne
je dnes drtivá většina telefonů
vybavena operačním systémem,
otázkou tedy zůstává jen:

„Který z nich si vybrat?“
/////////////­////////////////////////­///////
na trhu jsou tyto operační systémy

1/ Android – spoulu s iOS je android absolutní špička, mnoho aplikací i her, telefony mají snadno pochopitelné a přitom schopné uživatelské rozhranní. Zájemcům o tento systém doporučuji sledovat novinky emailem http://postou­ranni.cz/svetan­droida.cz a nebo alespoň na webu http://svetan­droida.cz

2/ iPhone iOS – velice jednoduche ovladani, spousta velmi dobře fungujícíh aplikaci i her všeho druhu, i tento systém lze bez výhrad doporučit

3/ Symbian – nemá dobrou budoucnost, ale zatím jej lze používat poměrně dobře, třetí místo si zaslouží ale na ty nejlepší prostě nemá.

4/ Bada – velmi málo aplikací, málo rozšířený mezi uživateli

5/ Blackberry – nedoporučuji, je optimalizovan do firemni sfery a především pro US prostředí.

6/ wp7/wm65 – rovněž nedoporučuji, nemá podporu češtiny a v česku ani oficiálně NEfunguje katalog aplikací. I kdyby začal někdy fungovat, těch aplikací je málo ve srovnání s androidem necelá desetina. Uživatelů je málo a tedy i podpora z jejich strany je slabá.