Pokročilý

Nová mobil bez OS nebo s OS?

Mám si koupit mobil raději s OS nebo bez OS. Je to jedno nebo neni? (Prosím nepiště odpoved ve smyslu: Podle toho jaky OS dekuji)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dobrá, ale mobil na co?
Já s netem, přehrávačem mp3, YT ap, rádio, TrackId, senzor pohybu, mapy s určením polohy i StreetView, jednoduché hry atd atd žádný OS nepotřebuji ;-)
Doplňuji:
Také záleží na úrovni tvých znalostí a schopností s používáním telefonů, znám totiž hodně lidí s nejnovějšími, drahými dotykáči s OS a oni nejsou schopni pomalu ani napsat blbou sms. Přitom na starým klasickým bez OS toho uměli daleko víc, holt ale, dotykáč je in :-D !

Další odpovědi:

Zlatý

Jestli máš strach z virů a spokojíš se s nižšími možnostmi využití, pak bez OS. Jinak si kup s OS. Já mám bez OS, bohatě umí, vše co očekávám - volání, sms, mms, foťák, web, přehrávač, bluetooth atd. Nemá akorát wifi, ale to nevím, jestli je tím, že nemá OS. A nemusím mít obavy, že mi někdo naboří soukromí.

Bronzový

Samozžejmě že s OS!!! Nejlépe Android 3!!! Já bych se bez operačního systému v mobilu nedovedl obejít!!!

Zlatý

Podle toho, jestli chceš telefon na telefonování (pak stačí bez OS), nebo jestli chceš hračku co umí všecko a nic pořádně a mimoto i telefonovat - pak s OS. Doporučuju Android.

Zlatý

Ať už chcete nebo ne
je dnes drtivá většina telefonů
vybavena operačním systémem,
otázkou tedy zůstává jen:

"Který z nich si vybrat?"
////////////////////////////// //////////////
na trhu jsou tyto operační systémy

1/ Android - spoulu s iOS je android absolutní špička, mnoho aplikací i her, telefony mají snadno pochopitelné a přitom schopné uživatelské rozhranní. Zájemcům o tento systém doporučuji sledovat novinky emailem http://postouranni.cz/… a nebo alespoň na webu http://svetandroida.cz

2/ iPhone iOS - velice jednoduche ovladani, spousta velmi dobře fungujícíh aplikaci i her všeho druhu, i tento systém lze bez výhrad doporučit

3/ Symbian - nemá dobrou budoucnost, ale zatím jej lze používat poměrně dobře, třetí místo si zaslouží ale na ty nejlepší prostě nemá.

4/ Bada - velmi málo aplikací, málo rozšířený mezi uživateli

5/ Blackberry - nedoporučuji, je optimalizovan do firemni sfery a především pro US prostředí.

6/ wp7/wm65 - rovněž nedoporučuji, nemá podporu češtiny a v česku ani oficiálně NEfunguje katalog aplikací. I kdyby začal někdy fungovat, těch aplikací je málo ve srovnání s androidem necelá desetina. Uživatelů je málo a tedy i podpora z jejich strany je slabá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.