Rokio

Která zvířata mají ruce?

Určitě lidoopové mají ruce a řekl bych, že i opice. Která další zvířata mají ruce?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Namátkou třeba Dochy nebo Kepler, v úvahu přichází i Edison či zjentek a vůbec ZLOČINCI;) :D

Další odpovědi
Kepler

Nóóó, ruce znamenají specializovanou chápavou končetinu, nezávislou na nohou. Takže opice je mají. Některé mají i chápavý ocas, jako třeba chápani. Ne tak aliendron, ten má nanejvýš chapadla. O chápajícím mozku nemluvě.

Drap

Zajímavé, já blbec jsem si do dnes myslel, že lidoopi mají přední končetiny, které jsou hodně podobné jako ruce.

dubraro

Podle mého laického názoru se slovo „ruka“ dá použít u tech savců, kteří mají schopnost obrátit palec proti ostatním prstům a tak použít k úchopu a manipulaci s předměty. Nevím, jestli jsou to ještě nějací další kromě lidí, lidoopů a opic.

Pepa25

Doporučuju heslo „Hand“ na anglické wikipedii:
A hand is a prehensile, multi-fingered appendage located at the end of the forearm or forelimb of primates such as humans, chimpanzees, monkeys, and lemurs. A few other vertebrates such as the koala (which has two opposable thumbs on each „hand“ and fingerprints extremely similar to human fingerprints) are often described as having „hands“ instead of paws on their front limbs. The raccoon is usually described as having „hands“ though opposable thumbs are lacking.

aliendrone

Kepler>>> OMYL! Jakožto advanced Xenomorph jsem na vyšším, především KRÁSNĚJŠÍM vývojovém stupni, tudíž k chápání používám optoprocesory a proto nepotřebuji ty smrky v lebce jako lidé. To je výhoda, protože nehrozí jejich vysmrkání/vykýchání s následným dopadem na kognitivní funkce, resp. jejich přímo úměrnou degradaci, jak je u některých politováníhodných individuí očividné. ;) :D

Ovšem s tím chápavým ocasem jsi mě dostal, tímto zázrakem opravdu vybaven nejsem. Nechtíc jsi ovšem asi prozradil část svého osobního tajemství, protože jsem již dlouho předpokládal, že tvůj dalekohled (jakkoliv OBŘÍ) nebude jen o té velikosti, ale i o chápání! CHLÍVNÝ CHLÍVÁKU! Alespoň už všichni víme KAM si schováváš rezervní inteligenci, tím se MNOHÉ vysvětluje! ;) :D :D

Kepler

Takže přiznáváš, že chápavé končetiny nemáš. To jsem zvědav , jak si leštíš bambus. Optoprocesorama to asi nejde, co?

aliendrone

Co tě nemá! Musím se šetřit, to víš, bloudí kolem přízrak artritidy, takže na to mám jako každý optoprocesorik pracsíly. To ale TOBĚ asi nemusím vysvětlovat, chlívoni chlívně chlívácký!. ;) :D :D

Kepler

Kdybys měl loket, tak dozajista tenisový. Nu což, chapadlo i ruka se dá vždycky nahradit. Pravá, levá, kupředu ni krok.