Skinn3r

Zvíře které si uvědomí samo sebe v zrcadle má city jako člověk ?

Bylo už dost videí např vran možná i jinyho ptactva že se třeba kloužou po zasněžený střeše nebo dokaží vyřešit i nejaky problem ohledne jídla takže jim to musí nejspis prinaset nejaky druh radosti třeba kočka by toho schopná nebyla mohla by mit tim pádem např vrána deprese když nejspíš cítí i radost ?

Nejlepší odpověď
anonym

Zvířata mají také něco jako emoce, ale nelze je srovnávat s lidskými. Vlastně je zvíře méně člověkem než člověk zvířetem.
Doplňuji:
Zvířata se řídí především zákony přírody bez nichž by nevěděli jak se mají v dané situaci zachovat. Kdy plodit mláďata, cestovat za potravou, letět do teplých krajin a tak. Ale i zvířata se mohou a dostávají do situací, které je potřeba překonat svou vlastní hlavou. Lidé již instinkty nemají, ale mají reflexy od narození do smrti. O pudech by se dalo spekulovat – ne každý člověk má například pud sebezáchovy. Zvířata nás stále udivují a zjišťujeme jak málo o nich pořád víme a přitom z nich pocházíme. Novorozené lidské mládě má takzvaný opičí reflex, kdy se ohromnou silou drží rukama i nohama čehokoliv a nepustí. A bohatě mu stačí nabídnou prst.

Další odpovědi
anonym

Pro doplnění . Údajně žádné zvíře si samo sebe v zrcadle neuvědomí. Všechna moje zvěř se při setkání před zrcadlem chtěla seznamovat, obcházela zrcadlo a nahlížela atd.

anonym

  1. Navzdory různým pověrám, zvířata necítí ve smyslu lidských emocí, Jedná se o pudové a intuitivní reflexy.
  2. Mozek vrány je schopen logických úkonů na úrovni prvňáčka (viz odkaz)

Další, viz obdobné otázky zde již položené:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vr%C3%A1na
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/citi-hmyz-bolest
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/citi-rostlina-kdyz-ji-orezavate-a-jak

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uvedmuji-si-zvirata-smrt

Damiana

Podle mne jak které. Naši psi se před zrcadlem doslova vystavují, vrčí nebo naopak vrtí ocasem – asi podle toho, jak jim to zrovna sluší. Pak také „znám“ dost papouškovitých, kteří si v zrcátku s „kamarádem“ „povídají“.
A nesmím zapomenout na jednu sojku u nás před domem, která „přesedává“ z jednoho auta na druhé a doslova se vzhlíží ve všech zrcadlech…:-)