Která Wifi "škodí" více - G nebo N?

Co se týká WIFI, tak beru v potaz, že nemá výkon co mikrovlnka, a tak mi nezpůsobí jen tak názor na mozku. Domácího wifi připojení se samozřejmě nehodlám vzdát, ale rád bych rizika co nejvíce omezil.

Zajímalo by mě čím se liší WIFI typ G a N v ohledu teoretického vlivu na zdraví při běžném domácím použití. Norma 802.11n je novější, rychlejší atd, ale má tyto vlastnosti za cenu vyššího "záření"? Nebo je tato norma lepší i ve směru "zamoření" okolí? Jsem laik, tak se omlouvám za ty přirovnání... Budu rád jak za fakta, tak váš názor na věc :-)

Odpovědi:

Zlatý

Wifi "g" i "n" ´škodí´ stejně - nosná ne na frekvenci 2,4 GHz, tyto normy se liší jen přenosovou rychlostí...
;-)
V tomto směru je ´škodlivější´ "a", která běhá na nosné 5 GHz...
;-)

Zlatý

okolo seba máte toľko elektromegnetického smogu (a i prírodného žiarenia), že nejaká wi-fi v tom už nehrá roľu.

keby sme sa bavili o škodlivosti napr. výfukových plynov, to by bola iná reč - tých totiž neexistuje prírodný zdroj.

;-Q

iba na okraj:
keby sme sa mali zaoberať iba tým, čo všetko škodí (pesticídy, hormóny vo vode, antibiotiká v potravinách, bordel vo vzduchu, náboženstvo, ...), asi by sme si hneď mali hodiť mašlu.

Bronzový

Postav k WiFi routru pokojovou květinu nebo ji dej k akvárku s rybičkami. Kytka sice vydrží, ale určitě ji opadá listí na straně bližší k routru. Rybičky pochcípají do půl roku. A je jedno, co tam je za normu.

Pokud máš možnost si zvolit, vyber si normu N. Je rychlejší, nabízí lepší zabezpečení sítě a obvykle má i více možností nastavení samotného routru. Rybičky dej alespoň 3 metry od routru, kytka vydrží 1,5 metru od routru bez větších problémů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.