Která planeta má nejvíce měsíců?

Kolik jich a jak se jmenují?

Nejlepší odpověď
Kepler

V současné době je to Jupiter s počtem 63, ale situace se může měnit každým okamžikem, podobný počet má i Saturn. Už Galilei (i já sám svým dalekohledem) viděl 4: Io, Europa, Ganymed a Kallisto. Ne všechny mají svá jména, většina jsou jen asteroidy zachycené Jupiterovou gravitací, některé mají jen pořadové číslo.
http://www.tre­king.cz/astro­nomie/mesice-jupiteru.htm

Další odpovědi
Lamalam

Ze známých planet má nejvíce měsíců Jupiter, je jich zatím 67.

anonym

Nikdo neví, ve vesmíru jsou minimálně ještě miliardy planet o kterých nevíme.

Rokio

Saturn. Má jich dvacet dva.