Avatar uživatele
Tonie

Možná to je hloupá otázka, ale jaktože v létě „padá“ nejvíc hvězd?

Doplňuji:
Já vím, že to jsou komety, tak hloupá nejsem, proto jsem napsala „padá“ do uvozovek, protože se tomu tak říká..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Tonie

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Katusa, beer před 4705 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Scalex

Samozřejmě že to souvisí s naší planetou, ale také s celou sluneční soustavou a objekty, které do ní vstupují. Padající hvězdy nejsou komety, jsou to drobné meteority, které žhnou až v atmosféře (kometa žhne ve vesmíru a do atmosféry se vůbec nedostane, protože letí daleko od Země). Komet vídáme za rok jen několik, meteoritů v atmosféře vídáme tisíce.

Když kdysi před miliony až miliardami let došlo k rozpadu některých vesmírných těles (třeba nárazem planet či měsíců do sebe), vznikla z nich jakási drť, která tvoří obří pásy… Tato drť se stále pohybuje po eliptické dráze, neboť ji udržuje gravitační síla Slunce. No a v létě se Země dostává do takové polohy, že vlastně tomu dlouhému pásu vesmírné drti vletí do cesty a nám pak spousta těch drobných úlomků shoří v atmosféře.

Napsal jsem to hodně zjednodušeně, ale princip jsem zachoval.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
DDarent

Nepadaj hvězdy, ale letěj komety!!!
v létě se spíš líp ,,vidí'' do vesmíru… Nijak to nesouvisí s naší planetou!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pecudka

Meteorický roj Perseid, neboli padání hvězd v srpnu mohou nabídnout na noční obloze zajímavou světelnou show. Perseidy zdánlivě vylétají ze souhvězdí Persea. Říká se, že když padají hvězdy, máme si něco přát a to se pak vyplní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek