lukas.zmizik

koupil sem kilo medu za 30 korun a na sklenici stojí „výhradně na vaření, pečení,…“

umřu, když s ním budu sladit čaj? co to je za med a co mi hrozí když bych jej normálně lžičkou snědl?

Nejlepší odpověď
badisko

spise ne ..ale nebude uplne cistej asi proto je urcen na vareni a peceni ..urcite to nebude nebezpecne to by do obchodu nepistili spis to bude med nemed ..atak to do medu bude mit velice daleko..
Doplňuji:
Google vyhodil toto…
„Pekařský med musí samozřejmě splnit podmínky zdravotní nezávadnosti, jinak by nemohl být nabízen,“ uvádí Josef Duben, tiskový mluvčí Státní veterinární správy (SVS), „ale jak z etikety vyplývá, je určen pro pekařské zpracování.“

Pekařský med se od medu určeného k přímé spotřebě liší v tom, že může například obsahovat vyšší obsah vody a tudíž by mohl snadno podléhat zkvašení.

Podle vyhlášky (č. 76/2003 Sb.) je pekařský nebo také průmyslový med jen takový, který je určený výhradně pro průmyslové použití nebo jako složka do jiných potravin; může mít cizí příchuť nebo pach, může vykazovat počínající kvašení nebo mohl být zahřátý nad povolenou mez.
Pekařský med je tedy medem, který má mírně zhoršené jakostní parametry. Například již zmíněný vyšší obsah vody nebo může jít o med ze starší sklizně. Pekařský med však nesmí být zdravotně závadný, nesmí tedy obsahovat žádná rezidua veterinárních léčiv ani nesmí obsahovat nadlimitní obsah kontaminantů z prostředí. zdroj;http://­www.vitalia.cz/clan­ky/pekarsky-med/

Další odpovědi
briketka10

pekařský med, je tedy medem, který má mírně zhoršené jakostní parametry. Například vyšší obsah vody, nebo může jít o med ze starší sklizně. Pekařský med však nesmí být zdravotně závadný, nesmí tedy obsahovat žádná rezidua veterinárních léčiv ani nesmí obsahovat nadlimitní obsah kontaminantů z prostředí.
zdroj:
http://www.ctpp­.cz/cze/article/867-pekask-med-pat-do-peen.html

iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/med-na-peceni-co-to-je

M.

Nazvala bych to „medem“ než medem. Bude to něco jako naše kuřecí párky, kde kuřecího čistého masa bude sotva. :)

Drap

Za 30 korun kilo ? Pochybuji že to vůbec nějaký med obsahuje.

zjentek

je to všechno, jenom ne med ..to se tedy domnívám ,)