mrkwosh

Kolik podle vas je sest plus sest deleno dve?

Doplňuji:

  • dyd tohle je slovni priklad. prave proto se to ptam a sou moznosti za a.6 b.9 c.5 d.8

Nejlepší odpověď
led

zle zadaná otázka. prosím upresniť otázku, meno školy a učiteľa matematiky.
6+6/2=
(6+6)/2=
6+(6/2)=
Doplňuji:
Děda Louda, ano matematicky je to zbytočné, išlo mi o spôsob zápisu možno použiť obidva spôsoby.

Další odpovědi
Deter

je to devět

šest plus šest děleno dvě je:
6 + 6 / 2

dělení má před sčítáním přednost, je to tedy
6 + 3

Děda Louda

to je bud sest, nebo devet, podle toho, jake je zadani.

Dvěma dělíš jednoho ze sčítanců, nebo součet?

Lede, třetí řádek je shodný s prvním, jeden z nich tedy uvádíš zbytečně (asi z pilnosti).

Jestli je tohle slovní úloha, musím já být zahradníkem z povolání.

SajmonModer

Jakých devět Loudo? Jasně , že je to šest 🙂

Emilly

Jak to vlastně dopadlo? 6 nebo 9? 🙂

vagra

Otázka, je nepřesně zadaná:
Šest, plus šest děleno dvěma ?
Nebo
Šest plus šest, děleno dvěma.