ondra24

Kolik na světě existuje druhů zeleniny?

Odpovědi
EKSOT123

To je těžko říct. Jednak by se muselo říct, co je druh zeleniny. Třeba druh brassica oleracea zhrnuje kde co: brahttps://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Brukev_zel­n%C3%A1. Nebo u takové dýně. Některé biofarmy pěstují desítky druhů jenom dýní. Za druhé by se muselo říct, kde je hranice mezi planou rostlinou používanou či pěstovanou k jídlu, a zeleninou. Já jsem chvíli dělal zahradníka u jakési veganské komunity a pěstoval jsem tam asi 70 druhů zeleniny. Nutno ale říct, že počítám zvlášť třeba kulatézelía zvlášť špičaté. Zvlášť normální brokolici a zvlášť romanesco. Dýní asi 6 druhů. Krom toho se tam jedlo i plno planých rostlin.
Pokud tedy takto budem rozlišovat rozdílné formy jednoho botanického druhu, tipl bych si, že druhů zeleniny zeleniny bude přes tisícovku. K tomu tisíce používaných planých rostlin.