Rambo

Co je třeba k tomu, abych mohl začít podnikat jako drobný pěstitel?

Chtěl bych se optat: chci začít jako drobný bio pěstitel drobného ovoce, zeleniny nespočet druhů z celého světa, prostě pestré :). Ale chci vědět, co je na to potřebné, mohu mít volnou živnost bez zemědělky, nebo musím mít zemědělku a bude živnost v zemědělství, nebo musím být podnikatel? :) prosím poradí někdo? Musím si to ujasnit :) dekuji.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Informace na živnostenském úřadě – žádný problém. Pak organizačně zvládnout nákup-výdaje a prodej-příjmy a počítat a počítat a makat a makat. Pak finančáci, daně, zdravotní a sociální pojištění, stálé vzdělávání a.t.d. Kdysi jsem byl taky OSVČ a tak mám trochu i zkušenosti. Ale dej se do toho. Držím Ti palce.A kdyby Ti to i nevyšlo, i to se stává, tak „kdo nic nedělá nic nepokazí“ a „pokud nejde o život, jde o h…“!Držím Ti palce. 🙂

Další odpovědi
cochee

Uprav si otázku. Odpověď na tvou otázku zní takto: No já nevím, jestli chceš anebo nechceš, to si musíš ujasnit sám.

Smode

Odpovídám na hlavní otázku neboť doplňujícím informacím moc nerozumím a přijdou mi maličko zmatené AVŠAK: znám se osobně s několika podnikateli kteří by zdaleka nenapsali ani to co jsi napsal ty a stejně vydělávají měsíčně 100 000,– a více. Takže toto neřešme. Nejlepší bude když si zajdeš na místní živnostenský úřad a tam ti bezezbytku řeknou co na takový podnik potřebuješ za papír (není-li to živnost volná na kterou nepotřebuješ nic). Pak už stačí jen všechno neustále propočítávat a hlavně pracovat. Podnikatelé (úspěšní) se také vyznačují jasnou rozhodností, vlastní hlavou i nápady a neustálou akcí. Jdi do toho, držím palce!

Lgee

To nevim

ivzez

Drobné pěstitelství ani prodej zemědělských přebytků nemusí
nutně být podnikáním. Záleží na rozsahu činnosti a na tom, kolik
by bylo těch přebytků.

Bio pěstitel by měl znát vše, co ovoce a zelenina potřebují a měl by vědět,
že v našich posmínkách těžko vypěstuje „nespočet druhů z celého světa“
(minimálně v bio kvalitě se mu těžko podaří).

Někdy stačí se zamyslet ještě před položením otázky…

Jinak pro začátek doporučím nastudovat živnostenský
zákon a hned poté návštěvu živnostenského odboru.