dgfdgf

Kolik je druhů stromů?

Nejlepší odpověď
annas

Kolik je druhů stromů, je uvedené v odkazu.
http://www.strom­nejen.estranky­.cz/clanky/vi­te-kolik-je-nazvu-stromu--/druhy-stromu--hulina-.html

Zkuste je spočítat.
„Albicie, Albízie, Ambroň západní, Anona šupinatá ,apollonias barbusano
Baobab prstnatý, Bauhinie pestrá, Blahovičník kulatoplodý, blahovičník pobřežní, bosea zápašná, Brachychiton, brachychiton topolovitý, Brownea velkohlavá, Brugmansie zlatá, Břestovec jižní,Břestovec západní, bříza bradavičnatá, buk Englerův, buk lesní, Cejba, Cesmína ostrolistá,
a další
Tsuga kanadská, Zeravinec japonský“
 –
Čerpáno z atlasu rostilin – Autor: Domink Hulina

Druhy stromů v lesích u nás

http://eprehle­dy.cz/druhy_stro­mu_v_lesich_cr­.php

Nevím, jak stromy počítají, když se "podle nové studie podařilo neohroženým průzkumníkům zatímobjevit celkem 11676 různých druhů stromů. Týká s Amazonie.

Jde o stromy, které rostly před 300 lety sbírání vzorků bylo v Amazonii nalezeno téměř 12 tisíc druhů stromů

https://salato­velisty.cz/2016/07/­18/po-300-letech-sbirani-bylo-v-amazonii-nalezeno-temer-12-tisic-druhu-stromu/

Víme, že v Severní Americe existuje asi 1000 druhů stromů a podobná čísla jou v mírném pásmu Asie.
Evropa má omezenější druhy, – 250–500 druhů.
Počet tropických stromů nikdy nebyl známý s nějakou přesností.

Závěr – existuje 40.000–53.000 druhů tropických lesních stromů na světě. To je mnohem vyšší, než předchozí odhad, chyběly totiž vzácené stromy.

http://www.ve­nerabletrees.or­g/how-many-tree-species/

--
Když se podíváte do odkazuů, zjistíte, že se čísla liší. Záleží zřejmě na tom, které druhy počítají, zda současné, nebo všechny, které existovaly.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… dva: ten co stojí a ten co je už rozřezanej …

briketka10

Podle zatím nejpřesnějšího odhadu je na světě lehce přes tři biliony stromů. To je několikanásobně více než podle většiny předchozích odhadů. Toto číslo by se pak v budoucnu už nemělo příliš měnit.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/ko­lik-je-na-svete-stromu-0wy-/tec_technika­.aspx?c=A140320­_073334_tec_techni­ka_vse

Zase jsem si nepřečetla zadání otázky :(

Anemone

Promiňte Annas, já někdy nedokážu mlčet. V tom prvním odkazu nejsou jenom stromy, někdo to špatně seřadil. Jsou to dřeviny, tedy stromy i keře dohromady. Ovšem perla v seznamu je česnek! 🙂

annas

Já znám česnek jako allium, ten tam nevidím, pokud se dívám dobře.

Anemone

Je tam Česnek aflatunský, až za druhou polovinou, tam už to abecedně srovnané není. Já vím že ne Vy, ten Dominik Hulina je pěkný šmoula. 🙂 Ostatní odkazy jsou OK.

annas

Děkuji. Ale je to od autora nezodpovědné.

annas

Omylem jsem klikla. Neznám všechny názvy, ale vím, že mnohé dřeviny mohou být keře nebo i stromy.

annas

Mně se neomlouvejte, já informaci převzala. Četla jsem jen nadpis – druhy stromů. Zdroj – atlas, takže jsem předpokládal správnost.

Ale připomínku byste měla adresovat autorovi, který, jak píše, převzal z atlasu rostlin, možná chybně.

Ale vložila jsem další odkazy, uvádím že se počet druhů stromů liší.