HOMER

Kolik je to 1 bm (v květinářství)

Když potřebuju 3 rostliny na 1 bm,kolik rostlin na 1 m živého plotu?
Doplňuji:
…To jsou voloviny!Nemůžou prostě napsat 1m ?!! To je jako s tou odraženou vodou,nestačí jim slovo odležená,musí si vymyslet jiné…Příště nejspíš najdu jednotku bl (běžný litr).

Nejlepší odpověď
mosoj

1 bm je míněn 1 m. Není v tom rozdíl.
Doplňuji:
HOMER máš naprostou pravdu.
1 m délková míra když už tak 1 délkový m
1 m2 plošná míra
1 m3 objemová míra
Ostatní jsou ptákoviny pro ty co neznají míry a malou násobilku.

Další odpovědi
Miroslavst

Jeden běžný metr (bm) je přesně 1 metr naměřený třeba pásmem. Tedy na 1 m živého plotu potřebuješ 3 rostliny.
Doplňuji:
Myslím, že právě nemůžou. Protože právě rostliny by mohly být považovány, že tím osázím právě ten metr čtverečný a přitom je to jen na jeden běžný metr. Oproti tomu litr je stále jen litr. Pokud bych měl něco aplikovat do tekutiny, řeklo by se kubík apod.
Cena koberce se uvádí v m2, takže 1 metr třímetrové šíře bude stát 3m2, takže aby nedošlo k omylu uvádí se ještě, že běžný metr koberce stojí právě těch 3m2 ceny. Schválně neuvádím cenu. Pokud bych uvedl, bude to za 1m2 500,– takže šíře 3m bude stát běžný metr 1500,–Kč.

GangstaHelper

znamená to 1 Běžný Metr. Tím je míněno, že to nejsou metry čtverečné.

Takže jde li o plot vysoký 50cm, 1bm znamená množství plotu 100×50cm.

Toto se používá třeba i u koberců, když role mají nějaké stanovené šírky. Cena je pak za 1bm pro každou šířku jinak.

ReHu

1 mb je třeba na živý plot, ale některé rostliny se vysazují do spotu, snad to píšu správně, a to pak není mb, ale m2. Protože záhon není linka, ale plocha.
Aspoň mi to říka selský rozum.

Michálek1245

U jednoho běžného metru se řeší plocha, ale neřeší se výška. Respektive máte třeba plot hliníkový, tak naměříte délku jeden metr, ale neřešíte, jak je to vysoké. Snad mi takhle rozumíte. Co se Googlu týče, tak ten říká, že je to standardní jednotka pro měření textilní metráže (látek) při nákupu. :)