holka102

Kolik je jeden litr mililitrů?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Podobná otázka tu už dnes padla http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-ma-miliamper-amperu, snad nevadí, když se budu opakovat. Přijde mi lepší vysvětlit, jak se převádí, než jen pouhý výsledek. Do budoucna to dá člověku více.

Předpona mili značí mocninu 10–3, tzn.jednu tisínu. Mě při převádění pomáhá, že když je to tisicína znamená to, že vždy posunuju desetinnou čárku o 3 místa.

Pokud z větší jednotky na menší tak o 3 doprava (např. km na m, A na mA)

Pokud z menší jednotky na větší tak o 3 místa doleva (např. mA na A)

Další odpovědi
Rico

1l = 1000 ml např. máš láhev o objemu 2l = 2000 ml

panenka

1 litr = 1 000 mililitrů