Kolik je litr decilitrů?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Předpona DECI značí mocninu 10-1, tzn.jednu desetinu. Takže posunuji desetinnou čárku o 1 místo.

Pokud z větší jednotky na menší tak o 1 místo doprava (např. 1m je 10 dm)
Pokud z menší jednotky na větší tak o 1 místo doleva (např. 1 dm je 0,1 m)

Další odpovědi:

Zlatý

Takový dotaz?
Je těžké si zapamatovat, že l litr má 10 dl? Deci = 1/10.

Zlatý

Mě snad klame zrak??????? To nemyslíš vážně takovou otázku??????
Kolik asi vypiješ decáků vína aby to byl jeden litr? Trošičku úvahy by neškodilo.
To jsou základy a ty zná snad každý. no vlastně asi ne každý, když vidím tu otázku.

Bronzový

JÁ SE ZEPTÁM KLASICKY "čeho"
podle otázky to bylo asi dost kalorické
a nebo alkoholické

jenže ono mu je 6let.

Diskuze k otázce

holka102

jak to má vědět když mu je 6 let.

Zlatý

1popelka1

Miroslave, co vy víte, třeba pije v litrech, odpovídala by tomu otázka. To je pak jasné, že decku nezná :-)

Zlatý

Miroslavst

To je možné. Také je možné, že pije mimo soustavu SI a to v hl :D:D:D

Zlatý

annas

Já už jsem si mnohokrát říkala, že neodpovím, nebo aspoň s poznámkou. Ale odpověď napíše někdo jiný.
Jedna dívenka pravidelně kladla otázky do nějaké soutěže - nenapsala prosím ani děkuji.
Napsala jsem připomínku v tom smyslu, že kdo chce soutěžit, měl by něco vědět. Samozřejmě že někdo jiný odpověděl. Mě někteří napadli, proč neodpovím, když se někdo ptá.
Je pravda, že bychom museli být všichni jednotní. Někdy si z nás jako by dělali legraci. Mluví se o tom, ale nekoná.

Zlatý

1popelka1

tohle asi nebylo určeno mě, ale přesto se ozvu. Máte pravdu. Já sama zvažuju, že převody (a jiné) začnu ignorovat, zatím jsem se dostala jen k tomu, že se to snažím vysvětlit.

Zlatý

1popelka1

tohle asi nebylo určeno mě, ale přesto se ozvu. Máte pravdu. Já sama zvažuju, že převody (a jiné) začnu ignorovat, zatím jsem se dostala jen k tomu, že se to snažím vysvětlit.

Zlatý

standa

...určitě nechci agitovat, abychom některé ´druhy´ otázek (např. převody jednotek) obecně bojkotovali. To ne.

Ale otázka na počet decilitru do litru mě zaskočila. A možná ještě více mě zaskočila odpověď (samozřejmě správná) Rynka, čímž se jej nijak nechci dotknout..., jen konstatuji, že jsem byl překvapen, nic víc. :-)

Zlatý

standa

jsem si téměř jist, že tato otázka (já vím, že by se jich určitě dalo najít víc) si nezaslouží odpověď od starých mazáků... ale je to věc názoru, to uznávám. :-)

Zlatý

rynek878

Naprosto se všemi souhlasím a jsem rád,že to vyvolalo konečně aktivitu,věřte nebo ne, byl v mé odpovědi záměr,abychom si tyto srandičky všichni uvědomili,nic víc,nic míň.

Zlatý

standa

tak ´záměr´ to byl geniálně skrytý :-) o to více si to budeme snad všichni čtenáři této diskuze pamatovat

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.