Lotr2008

Kolik hodin denně spíte?

Já usínám kolem jedenácté večer a za večer se třikrát kvůli cukrovce vzbudím a jdu na záchod, cestou si dám i nějakou dobrotu z ledničky a nakonec vstávám ve čtyři hodiny, takže spím cca 4,5 hodiny. Měl bych spát více?

Nejlepší odpověď
aliendrone

NJN, diabetes mellitus 2. typu? To ZNÁM! :(
Já k tomu mám ještě nějaký spánkový moribundus, takže po probuzení nejsem schopen znovu usnout, leda po několikahodinové prodlevě. Tudíž chodím spát až když melu z posledního. Snažím se spát v noci, ale co je ti to platné, když jdeš spát třeba o půlnoci a ve 3 jsi už vzhůru. Nebo kdykoliv jinak, víc jak 3h naráz prostě nedám.

Zkus „siestu“, krátkodobé (cca 30min) zdřímnutí (třeba v autě na dálničním odpočivadle apod.), to HODNĚ pomůže. A dobře se vyspím jedině po kvalitní trávě (zhulení), což praktikuji cca kvartálně (z vícero důvodů).

Jinak dobrá medikace spolu s životosprávou by ti to měly upravit na alespoň 5h spánku v kuse, klidně i k normálu. A nezapomeň, že mumie tak nějak přirozeně spí méně, oproti mládí. ;) :)

Celkem naspím v průběhu 24h asi stejně jako ty, jsou ale NĚKDY i lepší dny, 5h nebo i 6+h (to po té trávě). A jinak – vítám tě v klubu nočních strašidel. ;) :D :D

Další odpovědi
elkon

Spím 7 – 8 hod. Na záchod v noci nechodím.

Kelt

Já dělám v noci a pak to dospávám. Jdu spát v 5 a budím se dle okolností od 10 do 14 hodin. Taky vstávám kvůli potřebě. A když jdu spát normálně večer tak někdy v 8, ale podařilo se mi jít spát i v 9, 10, 11 a 12. Jak kdy. Včera jsem byl v posteli od 10 ráno do dnešního rána 6 hodin. Nezáleží na tom kolik spíš, ale jak se cítíš. A možná na cukrovka není dobrá. Měl bys spát ještě 2 hodiny. V noci bys neměl jíst, trávení ti bere energii.

Rokio

Přes den nespím často. Spím hlavně v noci. Spím tak 10 až 12 hodin.

jirka F

Spím cca. 8–10 hodin. V noci na záchod nechodím.

paul1

Cca 7 hodin, v noci občas na záchod chodím.

Drap

cca 8 – 10 h

quentos

Kolem 7,5 h.
4,5 h jsou cca tři spánkové cykly. Člověk by měl každou noc absolvovat alespoň čtyři.

Jiří Bohumil

Pravděpodobně se nebudíš kvůli cukrovce, ale spíše už je to problém s prostatou. Chtělo by to možná urologa.
Jinak já spím v noci cca 7 hodin (bez vstávání, močení a „pojídání“), od 24.00 do cca 06–07.00 a odpoledne (jsem už v důchodu) většinou tak tu 1 hoďku po obědě. Uvádí se, že by spánek měl činit cca 7–8 hodin. 4,5 hodiny je tedy dost málo. Ale zřejmě je to individuální. Manželka je schopna i 10 hodin za den. 🙂

Filip84

V létě 7–8 hodin, v zimě 8–9 hodin, někdy i 10, 12, ale někdy 6. Je to dost individuální.

Ty, ve stáří potřeba spánku klesá, Ty toho asi, taky, fysicky moc nenamakáš, jedno s druhým. A spotřeba spánku je dost individuální.

Pokud Ti to, tedy, nečiní problémy, není co řešit. Pokud ano, duševní hygiena, v rámci možností pohyb atp., no a když nezabere, lékař.

VaclavZeman

Lotre, ja to mam stejne, jsem rad, ze znam nekoho taky takoveho. Take se snazim do triadvacate hodiny jit spat, ale neusnu hned a jeste si v posteli otevru internet a podivam se na nejake hezke obrazky. To zabere tak minutu a potom zhasinam. Ale i tak se jdu vetsinou po pulnoci nazrat. Vcera to byla, okolo pul druhe rano, klobaska s chlebickem. Potom jablka, ktere tak miluji. A jeste moceni a nasledne tzv. strelecky koncert, jak ja tomu rikam. Ale ja uz tolik spanku nepotrebuji. Dulezite je vydelavat penize, coz se snazim – domu chodim az pred triadvacatou hodinou, protoze potom, co prijedu ze skoly domu, tak jeste jedu doucovat. A predstavte si, jak jsou ti lide drzi, vcera mi priletla SMS, zda nechci udelat diplomku pro studenta VSE a ze mi za to nabizi vsechno. Ja prijdu pozde vecer domu a ackoliv me doucovani deti (hlavne Ukrajincu) bavi, tak jsem z toho trochu vycerpan. A jeste si sednout k pisicku a zacit tukat za tricet tisic. No jo no, holt kazdy clovek je jiny. Dekuju.

GM

Mám to stejné jako ty, jenom při cestě ze záchodu vynechávám zastávku v lednici.

Rocker

Chodím spát kolem 22:30.Mezi 2.-3. jdu na záchod,někdy mě probudí psi,že chtějí vyvenčit.Ráno vstávám ve 4:45,odvezu manželku do práce.V 6 se vrátím a jdu si ještě lehnout.V 7:30 vstávám do prace.
Takže mi to vychází něco přes 6 hodin.O vikendu si rano přispím,ale zase chodím později spát.