Avatar uživatele
Lotr2008

Kolik hodin denně spíte?

Já usínám kolem jedenácté večer a za večer se třikrát kvůli cukrovce vzbudím a jdu na záchod, cestou si dám i nějakou dobrotu z ledničky a nakonec vstávám ve čtyři hodiny, takže spím cca 4,5 hodiny. Měl bych spát více?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? GM, jirka F, aliendrone, VaclavZeman před 579 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

NJN, diabetes mellitus 2. typu? To ZNÁM! :(
Já k tomu mám ještě nějaký spánkový moribundus, takže po probuzení nejsem schopen znovu usnout, leda po několikahodinové prodlevě. Tudíž chodím spát až když melu z posledního. Snažím se spát v noci, ale co je ti to platné, když jdeš spát třeba o půlnoci a ve 3 jsi už vzhůru. Nebo kdykoliv jinak, víc jak 3h naráz prostě nedám.

Zkus „siestu“, krátkodobé (cca 30min) zdřímnutí (třeba v autě na dálničním odpočivadle apod.), to HODNĚ pomůže. A dobře se vyspím jedině po kvalitní trávě (zhulení), což praktikuji cca kvartálně (z vícero důvodů).

Jinak dobrá medikace spolu s životosprávou by ti to měly upravit na alespoň 5h spánku v kuse, klidně i k normálu. A nezapomeň, že mumie tak nějak přirozeně spí méně, oproti mládí. ;) :)

Celkem naspím v průběhu 24h asi stejně jako ty, jsou ale NĚKDY i lepší dny, 5h nebo i 6+h (to po té trávě). A jinak – vítám tě v klubu nočních strašidel. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Spím 7 – 8 hod. Na záchod v noci nechodím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Já dělám v noci a pak to dospávám. Jdu spát v 5 a budím se dle okolností od 10 do 14 hodin. Taky vstávám kvůli potřebě. A když jdu spát normálně večer tak někdy v 8, ale podařilo se mi jít spát i v 9, 10, 11 a 12. Jak kdy. Včera jsem byl v posteli od 10 ráno do dnešního rána 6 hodin. Nezáleží na tom kolik spíš, ale jak se cítíš. A možná na cukrovka není dobrá. Měl bys spát ještě 2 hodiny. V noci bys neměl jíst, trávení ti bere energii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Přes den nespím často. Spím hlavně v noci. Spím tak 10 až 12 hodin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Spím cca. 8–10 hodin. V noci na záchod nechodím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Cca 7 hodin, v noci občas na záchod chodím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

cca 8 – 10 h

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Kolem 7,5 h.
4,5 h jsou cca tři spánkové cykly. Člověk by měl každou noc absolvovat alespoň čtyři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pravděpodobně se nebudíš kvůli cukrovce, ale spíše už je to problém s prostatou. Chtělo by to možná urologa.
Jinak já spím v noci cca 7 hodin (bez vstávání, močení a „pojídání“), od 24.00 do cca 06–07.00 a odpoledne (jsem už v důchodu) většinou tak tu 1 hoďku po obědě. Uvádí se, že by spánek měl činit cca 7–8 hodin. 4,5 hodiny je tedy dost málo. Ale zřejmě je to individuální. Manželka je schopna i 10 hodin za den. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

V létě 7–8 hodin, v zimě 8–9 hodin, někdy i 10, 12, ale někdy 6. Je to dost individuální.

Ty, ve stáří potřeba spánku klesá, Ty toho asi, taky, fysicky moc nenamakáš, jedno s druhým. A spotřeba spánku je dost individuální.

Pokud Ti to, tedy, nečiní problémy, není co řešit. Pokud ano, duševní hygiena, v rámci možností pohyb atp., no a když nezabere, lékař.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Lotre, ja to mam stejne, jsem rad, ze znam nekoho taky takoveho. Take se snazim do triadvacate hodiny jit spat, ale neusnu hned a jeste si v posteli otevru internet a podivam se na nejake hezke obrazky. To zabere tak minutu a potom zhasinam. Ale i tak se jdu vetsinou po pulnoci nazrat. Vcera to byla, okolo pul druhe rano, klobaska s chlebickem. Potom jablka, ktere tak miluji. A jeste moceni a nasledne tzv. strelecky koncert, jak ja tomu rikam. Ale ja uz tolik spanku nepotrebuji. Dulezite je vydelavat penize, coz se snazim – domu chodim az pred triadvacatou hodinou, protoze potom, co prijedu ze skoly domu, tak jeste jedu doucovat. A predstavte si, jak jsou ti lide drzi, vcera mi priletla SMS, zda nechci udelat diplomku pro studenta VSE a ze mi za to nabizi vsechno. Ja prijdu pozde vecer domu a ackoliv me doucovani deti (hlavne Ukrajincu) bavi, tak jsem z toho trochu vycerpan. A jeste si sednout k pisicku a zacit tukat za tricet tisic. No jo no, holt kazdy clovek je jiny. Dekuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Mám to stejné jako ty, jenom při cestě ze záchodu vynechávám zastávku v lednici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Chodím spát kolem 22:30.Mezi 2.-3. jdu na záchod,někdy mě probudí psi,že chtějí vyvenčit.Ráno vstávám ve 4:45,odvezu manželku do práce.V 6 se vrátím a jdu si ještě lehnout.V 7:30 vstávám do prace.
Takže mi to vychází něco přes 6 hodin.O vikendu si rano přispím,ale zase chodím později spát.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek