NikkiD

Kolik g dutého vlákna je potřeba na vycpání cca 1m3 polštáře?

Chci ušít něco jako pelech pro kocoura a vycpat ho dutým vláknem( nebo tím kuličkovým ). Na internetu to ale prodávají po gramech a vůbec si neumím představit, jak velký polštář vycpe třeba 150g dutého vlákna.
Doplňuji:
nojo tak m3 jsem trochu přeháněla 😁, mám špatnou prostorovou představivost 😁, chci to hlavně kulaté a to se blbě specifikuje..
Zhruba něco takového http://www.ma­lytygr.cz/fot­ky25812/fotos/_vyr­p15_47111721-34R.jpg ale o něco větší a tak dvakrát vyšší (a měkčí)..

Nejlepší odpověď
www

Chtěl bych být, nebo alespoň vidět tvého kocoura, co potřebuje pelech s polštářem 1m3 😁
Vezmi si proto prázdný polštář do obchodu a tam spekuluj kolik koupit.
Doplňuji:
Jasně omyl. Ale o to nejde, v obchodu si vezmi náplň stiskni a uděláš si rozhodně lepší představu než my zde (víme jen málo).

Další odpovědi
Sůwa

Po mnohaletých zkušenostech se s žádným pelíškem pro kocoura nedělám, protože pak tam stejně nespí. Momentálně spí na polšáři v mé posteli, ale jinak to často střídá – na křeslech, v prádelníku, v přepravce kde má molitan, ve skříni… Většinou tam, kde ho nemůžu tak snadno najít 🙂

anonym

Duté vlákno není pro podobnou aplikaci vhodné, zvol si nějaký méně nasákavý materiál (např. kuličky EPS), ale pokud by ses pro ně přecejen rozhodla, musíš si specifikovat tvrdost toho pelechu – a podle toho zvolit množství duťáku, osobně bych to ale na méně, než tak 70 – 100 kg/m3, neviděl…
A jen tak mimochodem – víš, jak velký je m3? – 1000 litrů…
Doplňuji:
…„tak dvakrát vyšší (a měkčí)“… – v tom případě vůbec neuvažuj o dutém vláknu – není pružné (snadno se zmačká), takže měkké a vysoké nejde dohromady. Raději zvol molitan (např. http://www.vlaj­ky.com/cs/moli­tan-a-matrace/molitan/mo­litan-r3529-studena-pena-s-100-cm-92.html ), potřebnou výšku dosáhneš několika vrstvami. A nebo molitanovou drť (bude hůř držet tvar, ale je levnější – http://moliten­.cz/molitan/169-molitanova-drt.html ).

Hammy