Jikra

Jak na molitan

Čím a nebo jak v domácích podminkách přeříznout nebo překrojit molitan cca 10cm silný a 1m široký aby byl řez perfektně rovný jako z výroby.

Nejlepší odpověď
Hlada

Natáhněte izolovaně odporový drát do lupenkové pilky. Napájet ho můžete z nějakého trafa nebo domácí svářečky. Pilku pak můžete vést třeba podle hrany stolu.

Další odpovědi
elektrikář

Odporovým drátem z vařiče a napájeným 12 volty jsem krájel polystyren.Osobně bych to krájel podle dvou sešrobovaných prken.

Hykam

Sevřel bych to do 4 prken (2 a 2 těsně vedle sebe) a pak bych to říznul ostrým nožem, ořezávačem nebo by to možná mohlo jít říznout flexou.

Ale odporovým drátem bych to asi nedělal, speče se to hrana bude hrubá, nepříjemná na dotek.

venkovan

Odtavením – přeříznutím odporovým drátem bych to nedělal ani náhodou. Vznikají jedovaté plyny něco jako fosgen – jak známo je to i bojový plyn. Pokud nevěříte, zjistěte si statistiku u hasičů, kde se často uvádí, že osádka hořícího auta neuhořela za živa, ale před tím již byla mrtvá díky těmto plynům které vznikly při hoření sedaček, kabelů, laků apod.