muflix

Když se voda nechá odstát a začne se vypařovat chlor, zvyšuje se i pH vody ? Jaké pH je ideálnníí pro pití ?

Nejlepší odpověď
anonym

pH ´vodovodní´ vody je okolo 7, balené (sycené) vody mají méně (pro pitnou vodu je přípustné rozmezí 6,5 – 9,5).
Po odstátí může klidně pH i klesat (rozpouštěním vzdušného oxidu uhličitého, např.).

Další odpovědi
cochee

Chlor se nevypařuje, vypařování je změna skupenství z tekutého na plynné, chlor z vody prostě uniká. pH se možná mění jinými chemismy (viz mowla), ne však mizením chloru, protože při pH blízkému neutrální hodnotě je toho chloru prostě málo na to, aby „pohnul“ s pH o jednotku – připomeňme, že změna pH o jednotku znamená změnu koncentrace vodíkových iontů o desetinásobek.