Kdy smí děti sedět na předním sedadle v autě?

Nejlepší odpověď
Terryle

Mám pocit, že buď od 150 cm výšky nebo od 12 let věku…

Další odpovědi
Miroslavst

Se sedačkou od narození. Ale vlastně sedět, takže jakmile se posadí. Jinak bez sedačky má teryle pravdu.

Jahoda

Myslím, že až bude mít přes 160, nebo 150 centimetrů. Teď si ale nejsem jistá…

janek66

Od 12.let a 150.cm.Dospělá osoba která nedoroste 150 cm a řídí auto by měla mít lékařské potvrzení a nemusí používat bezpečnostní pás.Pod 150 cm výšky je bezpečnostní pás „nebezpečnostní“.

cukrar

často se zde vyskytuje podobná otázka a spoustu řidičů radí špatně. Je třeba stanovit nejdříve jaké auto a jaké dítě máte na mysli.
To je důležité velice.
Aťka Janoušková i pan rtináčsedí ve předu a mají pásy, takže.......
už vidíte jak je to složitý dotaz? Proto doporučuji přešíst zákon, nebo http://84.242­.68.106/c/docu­ment_library/get_fi­le?uuid=2d2f0dd7-78da-4f2c-b8ab-5f7f91431939&­groupId=16

Klidně se podívejte do zákona 361/2000 § 6
Obecně pokud je na předním sedadle pás, může tam být dítě od prvního převozu z porodnice. ale v autosedačce. Upřesněte dotaz?