Avatar uživatele
Registrovaný

Kdy smí děti sedět na předním sedadle v autě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Mám pocit, že buď od 150 cm výšky nebo od 12 let věku...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Se sedačkou od narození. Ale vlastně sedět, takže jakmile se posadí. Jinak bez sedačky má teryle pravdu.


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že až bude mít přes 160, nebo 150 centimetrů. Teď si ale nejsem jistá...


Avatar uživatele
Bronzový

Od 12.let a 150.cm.Dospělá osoba která nedoroste 150 cm a řídí auto by měla mít lékařské potvrzení a nemusí používat bezpečnostní pás.Pod 150 cm výšky je bezpečnostní pás "nebezpečnostní".


Avatar uživatele
Stříbrný

často se zde vyskytuje podobná otázka a spoustu řidičů radí špatně. Je třeba stanovit nejdříve jaké auto a jaké dítě máte na mysli.
To je důležité velice.
Aťka Janoušková i pan rtináčsedí ve předu a mají pásy, takže.......
už vidíte jak je to složitý dotaz? Proto doporučuji přešíst zákon, nebo http://84.242.68.106/…

Klidně se podívejte do zákona 361/2000 § 6
Obecně pokud je na předním sedadle pás, může tam být dítě od prvního převozu z porodnice. ale v autosedačce. Upřesněte dotaz?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.