lenisek01234

Od kolika let nebo výšky se může jezdit ve předu u auta?

Nejlepší odpověď
anonym

Rozhodující je výška a váha dítěte.
V autosedačce musí být každé dítě, které váží do 36 kilogramů včetně a měří do 150 centimetrů včetně. Pokud dítě přesáhne některý z parametrů, nemusí sedět v dětské autosedačce. Při přepravě v autě stačí, aby bylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem, což zákon dovoluje i na přední sedadle osobního automobilu.
V takovém případě zákon striktně předepisuje, že airbag musí být uveden mimo činnost. To pochopitelně přichází v úvahu pouze u airbagů, které je možné vypnout. Pokud airbag vypnout nelze, dětská autosedačka nesmí být umístěna na předním sedadle.http://www­.rozhlas.cz/mo­tozurnal/bezpec­nost/_zprava/656633
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-muze-dite-na-sedadlo-spolujezdce

Další odpovědi
bubukaa

Co já vím tak ti musí být alespoň 12, musíš vážit víc než 36kg a být vyšší než 150cm

cukrar

záleží v jekém autě, ale v dnešních autech od narození.
Viz: http://cspsd.cz/ke-stazeni/pro-ridice/category/1-veobecne-dokumenty

7.řádek, tam je to vše vysvětleno podrobně pro všechny druhy aut…
Doplňuji:
teď čtu opět nejlépe ohodnocenou odpověď a nestačím se divit.

„V takovém případě zákon striktně předepisuje, že airbag musí být uveden mimo činnost. To pochopitelně přichází v úvahu pouze u airbagů, které je možné vypnout.“

toto je nepravda, neboť rádce nepochopil text. Air.. se musí vypnout pokud sedí dítě proti jízdě!!
zákon 361/2000 §6 odst. 1, písmeno 2c

zní:
2. na sedadle, které je vybaveno airbagem, který nebyl uveden mimo
činnost, nebo pokud byl uveden mimo činnost automaticky, nesmí být dítě
v dětské autosedačce přepravováno čelem proti směru jízdy,

a víte proč to tak musí být?

anonym

věk už neplatí