Avatar uživatele
Miroslavst

Bezpečnostní pás v autě

Používáte bezpečnostní pás v autě-připoutáváte se?
Myslím i pokud jedete třeba kousek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Marunka před 5128 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Přiznám se, že se občas nepřipoutám když jenom „popojíždím“. O užitečnosti bezpečnostních pasů nepochybuji od roku 1976 když jsem viděl kam doletí přední sklo z auta které se jenom škrtlo s druhým.
Nicméně si myslím, že ztráta dvou bodů je neúměrná. Nechal bych pokutu a body bych přidal na ostatní přestupky a tvrdě. Je to jeden z mála přestupků kdy řidič neohrožuje ostatní řidiče „jenom“ sebe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Já už si na ně tak zvykla, že i když jedu 5 min, tak se poutám, protože se cítím nesvá. A souhlasím s mj81.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

můj milý zeťáček zrovinka včera jel nepřipoutaný kousek po městě, zaplatil dvě kila a přišel o dva body.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mj81

Mám naježděno dost kilometrů na to, abych věděl z vlastní zkušenosti, že problém se může stát jak při cestě na opačný konec Německa, tak při desetiminutové jízdě do práce. Já můžu být kdovíjak opatrný, ale chybu může udělat ten druhý a když skončím na hřbitově nebo na invalidním vozíku, k čemu mi bude dobrý pocit, že já jsem za to nemohl? K tomu vozíku jsem ostatně měl v jednu chvíli docela blízko a byl jsem v tom nevinně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Ano Miroslave používám pás i na kratší vzdálenosti.Podle mého názoru by se měl připoutat každý hned, i na kratší vzdálenosti než aby se něco stalo a pak si to ten dotyčný vyčítal celý život.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radovan M

Já po bezpečnostním pásu sahám vždy když „lezu“ do auta. Už je to pro mě takový zvyk jako otočit klíčkem, nebo pustit světla. Už při tom ani nemyslím na bezpečnost, prostě je to samozřejmost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Me nabourala zenska 300m od baraku.Nevim co tady resite pokutu,nebo body.Zapnuti pasu muze znamenat rozdil mezi zivotem a smrti !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Používanie bezpeč.pásu je prirodzenosť ako jazdiť v aute oblečený. Trea si len na to zvyknúť.
Doplňuji:
ten palec dolu môže dávať len sebevrah a vrah spolucestujúcich

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Naprosto a zásadně vždy!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Ano, připoutávám se. Někdy na kousek cesty ne, ale většinou ano. Když se z rodiny nechce někdo připoutat, tak vždy říkám: „Znáš to, nemyslíš, zaplatíš…“ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Připoutávám se vždycky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Poutám se vždy! Je to kvůli bezpečnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Ze začátku, když jsem se naučila řídit jsem se na krátkou vzdálenost nepoutala. Poté co jsem ale zkoukla ukázky „Nemyslíš, zaplatíš“, jsem se dostatečně poučila. Poučila jsem se i z toho, když se moje maminka nabourala. Od té doby, i když jedu třeba jen 500 metrů, poutám se. Jistota je jistota a život už by mi nikdo nevrátil…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Já se taky poutám. Ale hlavně poutám děti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
romik01

Dobrý večer.
V autě se poutám vždy i když jedu třeba jen 1km.Vidím co poslední dobou jezdí za lidi.Nemám ani tak velký strach ze své chyby jako z chyb někoho nezodpovědného.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek