DomcaJe

Kdy a kde voskovat auto?

chci se zeptat, jak často voskovat auto a kdy? Jestli stačí před zimou a po zimě? A jestli stačí program v běžné myčce nebo to dát radši k odborníkovi?

Odpovědi
anonym

Program či menu ručního mytí s radou a nabídkou naživo.
třeba?
http://www.mra­cekmycka.cz/
Doplňuji:
http://www.mra­cekmycka.cz/

honza19hk

v tomhle počasí to snad ani nemá smysl. Ono ale záleží jaké auto.

gecco

A má to smysl??
😉
Voskovával jsem kdysi, kdy byly laky mizerné a slunko je ´vyšisovalo´ – dneska už jsou laky mnohem kvalitnější.
Leda bys měla nějakého veterána – to pak jo, po každé vyjížďce.

mosoj

Jednou za čas ( 2– 3× za rok) si to voskování připlatím při mytí auta. Ono za 40 Kč umýt a navoskovat auto, to nestojí za to, doma vzít ani hadici do ruky. I takové myčky jsou, a ještě mají nejlevnější benzín. Takže za takové peníze to smysl má !

MarkettB

Ahoj, sama bych ti doporučila firmu rucnimyti-brno. koupila jsem manželovi poukázku k vánocům a byl zcela spokojený a měl radost. zkus se podívat tam :)

maxipes

upte si leštící pastu a nějakou levnější leštičku například: http://www.ma­ister.cz/Brusi­vo/Lestici-kotouce-a-pasty/ zaplatíte jako za jedno dražší leštění a manžel to udělá jednou po zimě a jednou před dovolenou, a máte klid. Základ je kvalitní vosk, podruhé už to vypiluje :)

adam78987

Nejčastěji se to dělá na jaře a řeším to zde: http://www.united-c.cz/ Po zkušenostech, kdy se mi to nepodařilo na 100 % jsem to radši svěřil firmě :DD

Petrovskalui

Je lepší auto voskovat nebo aplikovat keramickou ochranu laku auta? Co myslíte?

Renikled

Dobře se ptáte. Toto jsem řešil stále dokola, ale ono když si o tom něco načtete a pak vidíte i voskovaná auta v reálu, i tedy pak ochráněna keramickou ochranu laku auta, tak jednoznačně má nahoru keramika. Dřív jsem dával auto na profesionální mytí, ale to není nic levného. Proto jsem hledal možnost, jak si keramiku na autě udělat svépomocí a ono to jde. Našel jsem si přípravek Korrek Pro Hydrox od halbich.cz Cena vás nemusí zarazit, protože to použijete na několik ochranných vrstev, takže vydrží dlouho. Ideál je nanášet tak jednou za 5 – 6 měsíců.

nikol98

Dobrý den. Tu http://www.united-c.cz/postup-voskovani-auta/ je článek, ve kterém najdete pár info co se mlžou hodit.

DomcaJe

@mosoj počkej, taková cena není ani možná, ne? to je nadsázka, že? ;) To mi pošli teda, kam jezdíš mýt :D Ale to bude klasická myčka s těmi kartáči, ne?
Myslím, že nakonec zajedu na nějaké specializované ruční mytí, kde to i na voskují.

DomcaJe

Díky Čeňku :) a něco v Brně? :D chci asi moc, že ;)
@gecco myslíš, že nemá smysl se starat o auto? Já teda jako ženská tomu asi nebudu rozumět tak, jako ty, ale voskování je důležité určitě aspoň před zimou ne? Na laku máš oděrky, do kterých když se dostane posypová sůl, tak se lak rozežírá. Teda tak to chápu já. Nevím. Vy chlapi mi to vysvětlíte určo líp. Doma se nemám koho zeptat.

Jurek

Dost zajímavý odpovědi. Máte pravdu. Voskovat a ošetřovat lak je důležitý! Mrkněte na toto rucnimyti-brno.cz/o-mycce. Na jejich fb profilu uvidíte přesně ty rozdíly před apo voskování.

DomcaJe

@Čeněk Modrý

gecco

No – mám auto nikoli nejmladší, jezdím celoročně – a nevoskuju (jak už jsem psal, naposledy jsem voskoval Favorita – a to už je nějakej ten pátek). Současně musím říct, že lak mi nemizí, auto nerezne (nekvete)…
😉
Starat se o auto? – určitě ano, ale zrovna lak není to nejdůležitější – podstatné je, aby vše fungovalo – takže občas leccos promazat, zkontrolovat, seřídit…
😉

maxipes

Starat se o auto je velmi důležité, stejně jako je velmi důležité použití kvalitní chemie. Na moderních autech navíc není moc co promazávat a seřizovat, pryč jsou časy, kdy se dala stará stodesítka promazat a seřídit před garáží na dvou špalcích. Smozřejmě že tarání o vůz důležité je, stejně jako použití profesionální chemie, například z řady: https://www.a­dima.cz/Autoche­mie/ a opravdu to ve výsledku vyjde mnohem líp, než nějaký šunt z benzinky, který je kolikrát dražší. Taky se udrža laku promítne na koncové ceně. Nestarat se o lak je hloupost…