Nikinka202

• Kde bylo hlavní město Německa mezi světovými válkami?

Nejlepší odpověď
ivzez

Kde? Přece v Německu!

Které město bylo mezi světovými válkami hlavním městem?
Berlín (jestli se nemýlím).

Další odpovědi
aliendrone

Tam, kde bylo i před světovými válkami a je tam i nyní! Tedy doufám že tam je, minulý týden tam ještě určitě bylo!!! (mohu osobně dosvědčit!) ;) :D :D

autacek

Patrně tam kde dnes, v Berlíně.

FolgoreCZ

Od sjednocení Německa 1871 až doteď je hlavním městem Berlín. Pouze po druhé válce byl hlavním městem Západního Německa Bonn, ale jen proto, že Berlín vypadal jak vypadal a vždycky se počítalo s tím, že jakmile se podaří znovusjednocení, vrátí se hlavní město do Berlína.

Ale zpátky k meziválečnému Německu. Předpokládám, že tě zmátl název Výmarská republika, ale jejím hlavním městem byl také Berlín, ve Výmaru se jen přijala ústava.

cochee

FolgoreCZ: Bonn byl hl. m. v letech 1949 – 1990, což sice je „po druhé světové válce,“ ale je to 40 let, což zase tak zanedbatelná epizoda není (jak to vyznělo z tvé odpovědi). Je to více než čtvrtina doby od toho sjednocení v r. 1871.