Avatar uživatele
Andělé

Prosím,jaký je rozdíl mezi anglosaskou a bývalou sovětskou literaturou?Jak se rozdílně dívali na válku?Moc děkuji:-)

Doplňuji:
Jde o knihu Na západní frontě klid od Remarque.Máme vědět,jaký byl rozdíl v reakci na válku v anglosaské a bývalé sovětské literatuře.Kdo paří pod anglosaskou literaturu a kdo pod sovětskou a jejich názory na válku mezi Němci a Francouzi.Jsem z dálkového studia,ted maturuji,ale o válce jsme se bohužel neučili.Děkuji za každou informaci:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, vagra, rynek878, Kerberus, dědapetr před 4705 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Vhodnější bylo uvést konkrétní autory, dále o kterou jde válku. Něco najdete v odkazu.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:BJlRu­oAxrscJ:www.ma­turitni-otazky.estran­ky.cz/clanky/ces­ky-jazyk-a-literatura/23_-odraz-2_-svetove-valky-v-ceske-a-svetove-literature-.html+sov%C4%9Btsk%C3%A1­+literatura+-+pohled+na+v%C3%­A1lku&cd=5&hl=cs&ct=clnk­&gl=cz&source=www­.google.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Zaujímavé je porovnať tieto diela:
E.M.Remarque – Na západní frontě klid
(1.svetová vojna v zákopoch, mladí ľudia stratená generácia)
E.Hemingway – Komu zvoní hrana
(občianska vojna v Španielsku, nástup fašizmu, interbrigády dobrovoľníci)
M.A.Šolochov – Osud človeka
(2.svetová vojna, dve protirečiace politické zriadenia, obyčajný človek nahnaný do vojny)
V každom diele je iné a súčasne rovnaké pochopenie vojny.

PS.
Aj pochopenie pojmu fanatik a hrdina záleží od pohľadu autora. Ten istý človek môže byť jedným chápaný ako hrdina a druhým ako fanatický netvor. Teda treba pozrieť aj pozadie zrodu diela.
Pre ukážku:
partizán – hrdina, alebo vrah?
nemecký veliteľ Královca (2.svetová vojna) – aby ochránil civilných obyvateľov vzdal obranu mesta – hrdina, alebo zradca?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pokazdejinak

tak Na Západní frontě klid je román o 1. světové… z dalších autorů, co psali o stejném období mě napadá hlavně Hemingway, ale ze školy už jsem hodně dlouho :)
zkuste si vyhledat např. heslo ztracená generace nebo variace válka literatura

mě to našlo moc hezký odkaz se seznamem spisovatelů – zkuste si od nich něco přečíst nebo aspoň pátrat dál :)
http://www.ma­turita.cz/refe­raty/referat.as­p?id=1649

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek