Andělé

Prosím,jaký je rozdíl mezi anglosaskou a bývalou sovětskou literaturou?Jak se rozdílně dívali na válku?Moc děkuji:-)

Doplňuji:
Jde o knihu Na západní frontě klid od Remarque.Máme vědět,jaký byl rozdíl v reakci na válku v anglosaské a bývalé sovětské literatuře.Kdo paří pod anglosaskou literaturu a kdo pod sovětskou a jejich názory na válku mezi Němci a Francouzi.Jsem z dálkového studia,ted maturuji,ale o válce jsme se bohužel neučili.Děkuji za každou informaci:-)

Nejlepší odpověď
annas

Vhodnější bylo uvést konkrétní autory, dále o kterou jde válku. Něco najdete v odkazu.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:BJlRu­oAxrscJ:www.ma­turitni-otazky.estran­ky.cz/clanky/ces­ky-jazyk-a-literatura/23_-odraz-2_-svetove-valky-v-ceske-a-svetove-literature-.html+sov%C4%9Btsk%C3%A1­+literatura+-+pohled+na+v%C3%­A1lku&cd=5&hl=cs&ct=clnk­&gl=cz&source=www­.google.cz

Další odpovědi
led

Zaujímavé je porovnať tieto diela:
E.M.Remarque – Na západní frontě klid
(1.svetová vojna v zákopoch, mladí ľudia stratená generácia)
E.Hemingway – Komu zvoní hrana
(občianska vojna v Španielsku, nástup fašizmu, interbrigády dobrovoľníci)
M.A.Šolochov – Osud človeka
(2.svetová vojna, dve protirečiace politické zriadenia, obyčajný človek nahnaný do vojny)
V každom diele je iné a súčasne rovnaké pochopenie vojny.

PS.
Aj pochopenie pojmu fanatik a hrdina záleží od pohľadu autora. Ten istý človek môže byť jedným chápaný ako hrdina a druhým ako fanatický netvor. Teda treba pozrieť aj pozadie zrodu diela.
Pre ukážku:
partizán – hrdina, alebo vrah?
nemecký veliteľ Královca (2.svetová vojna) – aby ochránil civilných obyvateľov vzdal obranu mesta – hrdina, alebo zradca?

pokazdejinak

tak Na Západní frontě klid je román o 1. světové… z dalších autorů, co psali o stejném období mě napadá hlavně Hemingway, ale ze školy už jsem hodně dlouho :)
zkuste si vyhledat např. heslo ztracená generace nebo variace válka literatura

mě to našlo moc hezký odkaz se seznamem spisovatelů – zkuste si od nich něco přečíst nebo aspoň pátrat dál :)
http://www.ma­turita.cz/refe­raty/referat.as­p?id=1649