Juubi00

K čemu je tablet?

Ahoj mám to trochu pomotaný. K čemu se vlastně používá tablet? Jedine co sem slyšel že na tom jde kreslit speciální tužkou.
Doplňuji:
Takze pokud tomu rozumim:

  1. Tablet se da pouzit i bez pc.
  2. IPad je taky tablet.
  3. Da se sehnat tablet pod 3000 aniž by to byl krám?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Ano je to něco jakou touchpad u notebooku, ale jezdí se po tom, speciálním perem – stylusem a slouží pro lepší kreslení.

Zkus si něco nakreslit myší – volný tvar zjistíš, že to jde dost blbě.

Tablety se dnes označují i přenosné počítače ve tvaru desky s dotykovou obrazovkou (nemáš klávesnici – ta se ti v případě potřeby zobrazí na obrazovce a na obrazovce se dotýkáš písmenek a ony se píšou)
Doplňuji:
tablet ke kreslení je něco jako myš, takže bez PC jeje nepoužiješ

tablet jako pc je vlastně počítač v desce

grafický tablet do 3000 se dá sehnat třeba od Geniusu (nenáročné použití), Wacom ((polo)profesi­onální použit)

Další odpovědi
IK

Přidávám ukázku grafického tabletu.
To je ten který se připojuje k počítači místo myši, je to plocha na které se pohybuješ perem (stylusem) místo myši a díváš se na obrazovku. Výhoda je jen v zapojení jiných svalů při držení pera, které je citlivější než svaly které hýbou zápěstím. Tablety které se dělají teď (počítač do ruky) a používají pero kde vidíš co přímo kreslíš mají ještě větší výhodu, ale většina tabletů se ovládá jen dotykem a to je pro kreslení k ničemu.
Doplňuji:
Grafický tablet (k počítači) do 3000,– se dá najít celkem dobrý,
tablet jako počítač do ruky bude za ty peníze z mé zkušenosti spíš krám.

Zdroj: http://www.fo­todelo.ru/archi­ve/gi/5679.4-noparma=ziwk.gif

Damiana

Tady ti „posílám“ mého miláška. Mrkni, co jablko umí.
Já na něj nedám dopustit! 🙂

http://www.ap­ple.com/cz/ipad/

Ad1)Tablet může být i počítač.
Ad2) Ano.
Ad3) Jako jablíčkářka nemohu odpovědět nezaujatě, podívej se zde:
http://pctunin­g.tyden.cz/har­dware/noteboo­ky-pda/22045-nejlevnejsi-tablety-v-testu-i-vyplati-se-za-dva-tri-tisice