Jsou tohle oprávněné důvody k reklamaci mobilného telefonu ?

Dobrý večer,
mám půlroku starý mobilní telefon (Samusng Galaxy S4 mini), při 15 procentech baterie se vypíná až se nezapne vůbec a teď týden mám problém se dostat do galerie,Jakmile otevřu složku s fotkami celý mobil se mi sekne. Jsou tohle oprávněné důvody k reklamaci nebo se na mě budou dívat jako na pitomce, který tam šel s kravinou ?
Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Ve složce mám 400 obrázků. Baterie vydrží jak kdy. Někdy bez problémů 12 hodin a někdy se stejným používáním sotva 5.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Těch 15 % je diskutabilních (může být vadná baterie - jak dlouhou na ni máš záruku??) - ale sekání se při ´prolízání´ paměti je důvodem k reklamaci (jen si ještě ověř, že v té složce nemáš nějaký poškozený soubor - složku si zazálohuj na počítač a vymaž).

Další odpovědi:

Stříbrný

Zazálohuj si veškeré kontakty a soubory (videa fotky...) a pak dej tovární nastavení. Na 99% uvedené problémy zmizí včetně s tou baterii.
Nevěřil jsem tomu, synovi vydržel mobil (taky Samsung) cca 2 hodiny po odpojení nabíječky, už jsem chtěl koupit novou baterii, ale někdo mi poradil tovární nastavení a bylo po problému.

Bronzový

Souhlasím s jpau, že vlastně neříkáš, jak dlouho baterie vydrží nabitá. Je obvyklé, že tento typ mobilu vydrží při běžném užívání max. 2 dny, potom je třeba baterii nabít. A 15% stav je bohužel minimum, kdy v zájmu své bezpečnosti mobil provede nouzové vypnutí a nečeká na to, až uživatel najde adaptér. Pokud by ale baterie šla nabít jen do 15 % své kapacity, tak to důvod k reklamaci je.

V případě fotografií to může být hromadou věcí počínaje velkým množstvím souborů v jedné složce, vadnými soubory, blbostmi nahranými do systému, pomalou paměťovou kartou (doporučuji tam mít Class 10 kartu) apod. Co nesouhlasím s jpau je, že je to androidí syndrom. Stejně se chová i Windows a iOS od Apple, pokud mají ve složce moc souborů.

Bronzový

Budou se na Tebe dívat jako na pitomce (Tvoje slova).

To že se telefon s minimem baterie vypne je vcelku běžný jev (je třeba udržovat nějaké části telefonu pod proudem i když nejde zapnout). To že se telefon seká je Androidí syndrom. Prostě se k tomu systému musíš chovat stejně jako k Windows z přelomu tisíciletí - neinstalovat co tě napadne a sledovat co, co dělá. (Já vím, je to demence)

Zlatý

Není to důvod k reklamaci. Na kapacitu baterie už není záruka, protože její životnost je 6 měsíců. Rozhodně by se neměla vypínat při 15%, ale při 0% (3,2V). Těžko posoudit, jestli má velký vnitřní odpor a tím pádem rychlý pokles napětí nebo je vada v telefonu. Uveď telefon do továrního nastavení, vytáhni SD kartu a změř čas do vybití.

Pokročilý

Důvod k reklamaci to je, ale jak znám dnešní prodejce, tak ti ji neuznají :(

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.