Kelt

Jak dlouho vydrží baterie do mobilu?

Je nějak určeno, jak dlouho vydrží baterie do mobilu? Kolik nabití a vybití? Kolik let? Má vliv i způsob používání? Baterie nebyla několik měsíců používána a vždy druhý den po nabití je třeba baterii zase dobít, jinak se za 4 dny sama vybije. Díky.

Nejlepší odpověď
gecco

Záleží na typu baterie – nejběžnější Li-Ion a LiPol vydrží při dobrém zacházení cca 200 cyklů (nabití)…
Pokud se baterka sama (bez připojení na mobil…) během 4 dnů vybije, není v pořádku a já osobně bych ji vyměnil (vyhodil) ihned (ve špatném případě hrozí i to, že začne hořet!!)…

Další odpovědi
anonym

Záleží na typu a na používání,každá barerie má omezenou životnost a při správném zacházení lze využít na maximum tj.dobít a nechat vybít.

Martin Tomča

Pokud máš chytrej mobil tak baterie nevydrží ani dnem.
Pokud starší kousek tak baterie vydrží i týden.

radim33

Dnešní baterie nemůžeš koupit, hodit do šuplíku a po půl roce nebo pěti letech začít normálně používat. Naposledy to šlo u niklkadmiových NiCd článků. Ale dnešní baterie Liion musíš udržovat neustále v nabitém stavu, ve vybitém stavu se velmi rychle zničí.
Baterie asi nebyla úplně dobitá, v šuplíku se potom samovybíjením za ty měsíce vybila a tím poškodila. Částečně funkční je, takže se můžes rozhodnout, jestli ji budeš dále používat ( možná se mírně zlepší, ale spíš ne) a každý druhý den dobíjet nebo prostě ji vyhodíš a koupíš novou.
Pro příště, skladované Liion baterie musíš průběžně sledovat a vždy za nějaký měsíc zkontrolovat a dobít náboj ztracený samovybíjením. Vhodné je hned po nabítí trošičku náboje z baterie „odpustit“ třeba jejím zkoušením v přístroji, protože taky stoprocentní nabití mírně snižuje životnost současných baterií Liion. Množství náboje v Liion baterii by se pohybovat mezi 95 – 40 %, aby vydržela co nejdéle. I tak skladovaná nepoužívaná baterie vydrží pouze něco mezi 2 – 5 lety, protože jakmile je na ní napětí, tak i když se nepoužívá, její doba životnosti se začne odpočítávat a krátit. I kdyby neproběhl žádný vybíjecí cyklus.