Anikitos

Jsou domácí pavouci prospěšní?

Sami nijak neškodí, a ještě vás zbaví ostatních škůdců ne?

Nejlepší odpověď
annas

Podle odborníků ano.

"Domácí pavouci jsou neškodní, protože nedokážou prokousnout lidskou kůži, takže bych rád lidi nabádal, aby je nevyhazovali z domu, protože domácí pavouci venku zemřou. A také jsou velmi teritoriální, takže se stejně budou snažit vrátit domů,“ tvrdí doktor Chris Cathrine, šéf Britské arachnologické společnosti.

Pavouci doma loví drobný hmyz, takže jsou člověku užiteční. Samičky se zdržují poblíž svých sítí, zatímco samečky je občas možné potkat, jak běží po podlaze či zdi."

atd.

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/2826­13-domaci-pavouci-jsou-neskodni-naucte-se-s-nimi-zit-apeluji-vedci.html

Další odpovědi
zjentek

Řekl bych, že DOMA (chápej v interiéru) jsou určitě prospěšnější než třeba kočka.

zjentek

An, proč máte v závěru příspěvku ten vykříčník? Snad vás z tohoto článku nemrazí!

Nedovedu si představit, že VY (něžná) byste vztáhla ruku na pavouka ;)

annas

Díky. Klikla jsem na vykřičník místo na uvozovky. Mám poraněnou ruku, jsem zvyklá psát všemi deseti, občas se mně ruka posune

jistila jsem, že na klávesnici nejsou tato znaménka všude stejně.

Ach jo.

zjentek

To neškodí, ale pavoukům neubližovat! ;p

Anikitos

zjentek: Ne když máš doma myši, to je pak kočka dobrá..

zjentek

Myši doma? To ve 21. století existuje? Tak pak beru zpět ;)