Saruaaa153

Je v pořádku že kralík jí svoje bobky? Odpovězte Prosím chtěla bych to vedět;)

Nejlepší odpověď
Banán88

Kralika jsem kdysi choval, berana, jmenoval se Voloda :) ze cvaka zuby je v poradku, obcas tak vyjadruji svou nervozitu kdyz jsi na mistech kde se citi zranitelny. Pokud dlabe bobky pak mu asi chybi neco ve strave co odchazi s vylucovanim a tak si to bere zpet :)
Uprav mu jidelnicek, nedrbej ho nikde kde projevuje nelibost a bude i k tobe v zaveru otevrenejsi a pritulnejsi ;)
Doplňuji:
pokud kycha vic nez se ti jevi jen jako podrazdenost, vem ho k panu doktorovi ;)
Nj.. mas zodpovednost za zivot :) neni to legrace ;)

Další odpovědi
kapka

Je to přirozený způsob jednání a pro jeho zdraví je to velmi důležité. Jedná se o výměšky slepého střeva, které na rozdíl od normálních výkalů nejsou kulaté a suché, ale vlhké, lesklé a ledvinovitého tvaru. Z tohoto trusu, obsahujícího produkty slepého střeva, který je většinou odebírán přímo u konečníku, získávají králíci životně důležitý vitamin B.
Tuhle nebo podobnou citaci najdeš snad na všech stránkách o kralikach. Přečti si něco o nich.
Předchozí odpovědi neber vážně, prosím, tvuj kralik je naprosto v pořádku. A bude i nadále, dokud bude ty bobky zrat.
Co jeste poradim, občas preventivně preleci na kokcidiózu, porad se s veterinářem. Kokcidie jsou prirozene ve střevech, nesmí se ale přemnožit, to pak kralik uhyne.

lubaa

Koukám, že všechny otázky se týkají tvého králíčka :) možná ti na ně nejlépe odpoví veterinář ;)

beer

Je to normální.
V přírodě mají divocí králíci dokonce dva společné „záchody“. Na ten první chodí všichni vyměšovat bobky z pozřených rostlin (obsahují ještě nestrávenou potravu a prospěšné výměšky trávicí soustavy), a na ten druhý pak vyměšují jen bobky z bobků, které případně pozřeli na prvním záchodu. Nedělají to však nepřetržitě, jen v případě potřeby.

Zdroj: Studium

Dochy

Jak píše Kapka, je to popsáno v každém pojednání o králičí stravě. Občas vylučuje bobkovité výměšky, které potřebuje sežrat jak pro výživu tak pro další podporu trávení.