hanicka.k.cb

Mohou (a budou) jíst potkani jedlé kaštany?

Budou jim chutnat? Nejsou pro ně „nejedlé“? A dostanou se dovnitř sami, nebo je nutné kaštan rozloupnout?
A co např. liči? Mohou jej potkani konzumovat?
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
beer

S těmi kaštany bych se nebál, pokud budou vařené.
Více zde:
http://mandarin­s.wz.cz/k-vhodna_a_nevhod­na_strava.php
Doplňuji:
P.S.: Zdroj je sice pro křečky, ale vycházím z jejich podobného trávení. Takové zkušenosti, že bych jim dával co mne napadne totiž nemám ))

Další odpovědi
www

Žádný přesnější zdroj (Beer) na zodpovězení tvé otázky jsem nenašel.
Jenom by mne zajímalo, proč lidi chcete neustále těm svým chovancům cpát cokoliv vás napadne! Už tady bylo cukroví pro koně, teď toto, ap. Mám-jí ve své péči jakékoliv zvíře, tak mu dávám ověřené a prospěšné potraviny a přece nebudu experimentovat s hloupostmi a kvůli tomu případě ohrožovat jeho zdraví, nebo dokonce život! Takovým lidem bych držení zvířete zakázal.
Sorry, toto je můj názor 😉

Lamalam

Potkani, kteří žijou v kanále, sežerou kdoví co. Jedlé kaštany pro domácího potkana určitě nebudou problém. A dovnitř se dostane zcela určitě i bez oloupání.

Krakis

Bože,bože…tak snad jedině se šlehačkou ! a nezapomeň jim dát na ocásek růžovou mašličku,jinak jim nebude chutnat !

mojitek

Podle Vašich minulých reakcí na předešlou otázku mi není příliš jasné jestli Vám jde o názor někoho kdo skutečně chová potkánky přes 20 let nebo o to co právě slyšet chcete..