nonnel

Jména hvězd

Chápu, že astronomové objevili spoustu hvězd, ale jak se pro boha dozvěděli jejich jména.

Nejlepší odpověď
martin184

Spoustu hvězd jde vidět na obloze bez problémů, takže je viděli už lidé před tisícovkami let. Už tehdy si pro ně lidé vymýšleli různá jména, i když to nebyli žádní astronomové. Takže některá jména hvězd jsou pěkně stará a pochází ze všech možných jazyků, třeba i z Arabštiny. Taková jména mají jen hvězdy, které jsou vidět pouhým okem. U hvězd viditelných jen dalekohledem vymýšleli jména astronomové. U slabých hvězd viditelných jen silným dalekohledem už ani nemá smysl, aby měly nějaká elegantní jména, protože je většina lidí nikdy neuvidí a protože jich jsou milióny. Takže tyhle hvězdičky mají maximálně jen nějaké číslené označení.

Další odpovědi
blesk26

Jména si samozřejmě vymysleli … buď podle objevitele nebo podle nějakého předdefinovaného schématu číslování :)