kaculinda200

Je voda tepelný vodič nebo izolant?

Nejlepší odpověď
Kelt

Tepelné vodiče jsou hlavně kovy, rozhodující jsou koeficienty teplotní a elektrické vodivosti. Nejlepší vodiči jsou zlato, stříbro, měď. Schválně, jaké mají příslušné koeficienty a kolik má voda. Navíc – jak dlouho trvá, než se ochladí vařící voda a jak dlouho trvá, než se ohladí nějaký kov, který se zahřál. Kovy se rychle zahřejí, jsou dobré vodiče tepla a elektřiny, Voda je špatný vodič tepla, dlouho trvá, než se zahřeje na určitou teplotu a také dlouho trvá, než vychladne.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­pelná_vodivost

Další odpovědi
mosoj

Pokud to definuješ jenom takto, tak izolant. Má ale velkou tepelnou kapacitu a je tedy dobrý přenašeč tepla. Viz. ústřední topení.

zjentek

no pokud ti na rozžhavený plotně v hrnci u dna nevře studená voda, tak by se dalo říct, že vodič

ptáč

za A.