Fastmancz

Je úvaha brána jako publicistický funkční styl?

Píšeme slohovou práci a nejsem si jistý, jestli lze brát úvahu jako publicistický funkční styl. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Úvaha je útvar, který lze zařadit jak do publicistického stylu, tak třeba do uměleckého – tam často mluvíme o eseji (esej může být ovšem i útvar stylu odborného). Kromě toho je úvaha útvarem slohových a jiných školních prací.

Poidobně je to s fejetonem. Kritika se dá také jistým způsobem považovat za úvahu.

Ale domnívám se, že byste měli mít upřesnění, do kterého funkčního stylu úvahu zařadit. Může se jistým způsobem lišit.

Nebo zda jde jen o školní úvahu bez bližšího zařazení.