xiperio

Je trestný čin vraždy po nějaké době promlčený?

Pokud ano, tak proč ? Dle mne by vražda neměla být promlčena nikdy a taky násilí na dětech. Anketa: Souhlasíte se mnou?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano souhlasím, tyto trestné činy by neměly být nikdy promlčené.

Zbytečná anketa bez možnosti jiné odpovědi.
Cituji:
… skupina nepromlčitelných trestných činů je taxativně vymezena v odstavci druhém § 67a trestního zákona. Podle dikce tohoto odstavce jsou nepromlčitelnými trestnými činy trestný čin teroru (§ 93 a 93a TZ), obecného ohrožení (§ 179 odst. 2 a 3 TZ), trestný čin vraždy (§ 219 TZ), ublížení na zdraví (§ 221 odst. 2 písm. b, odst. 3 a 4, § 222 TZ), trestný čin omezování osobní svobody (§ 231 odst. 4 TZ), zbavení osobní svobody (§ 232 TZ), zavlečení do ciziny (§ 233 TZ) a porušování domovní svobody (§ 238 odst. 2, 3 TZ), avšak pouze za splnění podmínky, že byl takovýto trestný čin spáchán za takových okolností, že zakládá válečná zločin nebo zločin podle lidskosti podle předpisů mezinárodního práva.
https://www.e­pravo.cz/m/top/cl­anky/nepromlci­telne-trestne-ciny-17263.html

Další odpovědi
metro

Ano souhlasím, tyto trestné činy by neměly být nikdy promlčené.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.