Avatar uživatele
Lukas27

Je snídaně základ nebo je jedno, jestli snídám?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Beno před 804 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Hele, říká se, že snídaně by měla být nejvydatnější jídlo dne. Jenže taky se říká, že co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Neexistuje ve stravování jednotný způsob, který funguje všem. Já jsem si osobně před pár lety neuměl představit, že bych ráno nesnídal. Ale v posledních letech jsem snídani omezil na neslazený čaj, první jídlo mám až oběd a vyhovuje mi to. To je totiž to nejdůležitější: musí ti to vyhovovat, tvoje hlava a tělo s tím musí být srovnané a pak nemáš problém. Hele, tělo si řekne…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

V životě jsem nesnídal a to jsem přesluhující stařec 🤷‍♂️

(Max v kurniku vypiju vajco od kury anebo anebo lupnu šťopku fajne ostré domácí, tak nvm, počítá se to? Neměl bys zůstat na lačnu, vždycky tam musí cosi být, nějaký ten kofein, nějaký ten kouř… prostě něco do sebe, co šmakuje, no.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Pro někoho základ, pro jiného „zbytečnost“. Záleží na aktivitě člověka a časových možnostech, během dne a v zaměstnání.
Dopoledne má být, ideálně největší přísun tekutin, z celého dne a sacharidy (ovoce, pečivo, obilniny).
Názory odborníků se různí, podle toho, ze kterého jsou ranku.
Léta, „vštipované pravidlo“, o tom, abychom snídani snědli sami, o oběd se podělili a večeři nechali mepříteli, je hloupost. Z pohledu biorytmu lidského těla, práce jednotlivých orgánů, biochemie. Je to naopak.
Dopoledne lehčí strava, hlavně sacharidy. Kolem poledne, stále lehčí strava, asi do 14 h. Mezi druhou a čtvrtou hodinou je čas, na vydatnou stravu (oběd). I typu knedlo zelo vepřo ;D
Dobře se má hodovat ve večerních hodinách, s nikým se nedělit, zbaštit si vše sám. Zelenina (raději tepelně upraven, to hlavně v zimě. Nic příliš těžkého. Poslední jídlo by mělo být 2 – 3 hodiny, před spánkem. Před spaním/večer, nikdy nehladovět. Tělo „hladoví a je hydratované“, během spánku dost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Snídaně má být vydatná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Já mam treba rad tzv. anglickou snídani, ale stejne mam pak porad hlad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Je to jedno. Jez kolikrát chceš. Třeba si vyhledej: „přerušovaný půst“ a přečti si o tom. Je to úplně, ale úplně jedno, zda jíš snídani či kolikrát denně jíš. Záleží na tobě a tvém cíli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Bez ní máš metabolismus v čudu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Snídaně je důležitá k nastartování organismu. Ze snídaně se prý netloustne, naopak její vynechávání napomáhá tloustnutí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek