Ella

Je rozpadání sluchátka na reklamaci?

Hraje jako nové, ale občas se prostě rozpadne – přední část s repráčkem se oddělí od té zadní kde je kabílek, dá se to sice dát dohromady, ale nezacvakne se to do sebe, takže to vypadá znovu a znovu. Myslíte, že to mám slepit nebo reklamovat.
Sluchátka stála kolem 350… má to vůbec cenu?
Doplňuji:
vidíte, to mě nenapadlo, že by to mohli svést na mě, že jsem na to šlápla, přičemž rovnou říkám, že to není pravda, mám je pár měsíců a dokonce mi nikdy ani nespadly na zem.
Každopádně vám všem děkuji za odpovědi. Asi to nakonec nechám být, protože v elektrowordu jsem ráda, že mi uznají reklamaci na notebook, natož na obyčejná sluchátka… i s mobilem koupeným u nich mě posílají jinam…

Odpovědi
arygnoc

podľa obchodného zákonníka je záruka 2 roky (aj na skryté závady, v tomto prípade špatné lepidlo).
Nemusíte dokazovať, že ste na sluchátka stúpila – poukážte na to, že slechátka sa v tomto stave používať nedajú, pohrozte súdom (a ja by som to urobil), hoci si budú myslieť, že kvôli takej „smiešnej“ cene sa súdiť nebudete, prípadne pohrozte tým, že oslovíte priamo výrobcu a oznámite mu, že predajca nechce reklamáciu uznať a že ich tam pekne očierníte (to väčšinou zaberá).

Na argument, že ste na ne šliapla, ich poproste, nech sa pozrú, kde máte uši.

quentos

To se mi se sluchátky stává taky a musím Tě zklamat – reklamace takovýchto „mechanických poškození“ jsou málokdy úśpěšné :{/> jsou na to schopní říct „co my víme, jestli jste na ně někde nešlápla, nebo Vám na ně nešláp někdo druhej“, atd., no zkrátka budou se vymlouvat a neudělaj nic, jen aby nemuseli vracet peníze.

jmhad

pokud to nemáš k prodejci daleko,reklamuj.On už si někdo musí uvědomit,že by měl vyrábět – prodávat kvalitní věci.A pokud se nebudou lidi ozývat,bude to čím dál horší.

Lukasy

V dnešni době je to těžke a co jde to se nějak z toho vymluvi aby to nemuseli řešit..
Doplňuji:
Jinak cenu to má 350kč a ty nazemi nenajdeš..ale jestli budeš uspěšna nebo ne to je jako si vsadit loterii