KawiiBoo

Je normální, že nosím něco úplně jiného než ostatní??

Cítím se divně, protože nosím jiné věci než ostatní holky ve třídě a nejspíš proto se se mnou nebaví :(
Ony nosí kabelky, kabáty, barety, kozacky atd… Opravdu VŠECHNY!
A já jediná nosím volné trička, kotníkový boty, „nasrávačky“, moustache doplňky atd…
Jsem z toho fakt nešťastná, protože na mě vždy tak zírají co jsem si to zase vzala :'(
Kluci ti to neřeší, to je tak moje jediná záchrana aspoň mám s kým mluvit :) :/
Vážně nevím co s tím :/
Nemyslím si že by to bylo kvůli mému chování, ale to může být jen můj dojem :(
!!!!PROSÍM O POMOC!!!!
Doplňuji:
Ocko: nechci ztratit svuj styl a zároveň chci kamarády
A ta veta nejsi uprimna me teda nevyznela moc dobre :/
Dekuji ale za vsechny kdo neco napsaly :)
Zkusim s nimi promluvit a opravdu diky vazne ste mi zvedli sebevedomi
(omluvte me ze nepouzivam diakritiku pisu pres mobil ;)

Nejlepší odpověď
iceT

Jo,je to normální,proč taky za každou cenu splynout s ostatními?

Další odpovědi
Geesha

neřeš co nosej ostatní, také se odlišuji ale mám to štěstí že asi 4 dívky také takže jsme taková skupinka podivínů ale opravdu je to lepší než se přetvařovat

anonym

Nejspíš nejsi upřímná. Kdyby tě to tolik trápilo, tak bys koukala splynout s davem.
Máš několik možností: přizpůsobit se, nepřizpůsobovat se a být sama sebou (to znamená oželet kamarádky), přesvědčit ostatní holky o výhodách svého stylu oblékání. Kdo se odlišuje, bývá většinou sám. Je jenom na něm, zda takovou originalitu ustojí.
Doplňuji:
Jak ti to vyznělo, tak nad tím přemýšlej. To není urážka. Jen buď upřímná sama k sobě. Odlišuješ se a měnit to zřejmě nemíníš. Oblíkat se jako slečinka nechceš. Tak musíš vydržet než si na Tebe holky zvyknou. Napsala jsem Ti to jasně – máš možnost je přesvědčit o výhodách svého oblečení, o svém vkusu. Ale také máš možnost se projevit jako silná osobnost, za kterou přijdou ony samy. Neboj se být originální.

Markyss

Podle mě je to normální. ;) Máš svůj styl a za ten by ses styďet.
Oni jsou jenom kopie ;)

anonym

Nosím to samé, co ty a ještě k tomu jsem zřejmě o generaci starší, vybírám si už jinak, než dřív, hlavně moustache už drtek koriguju, vzhledem k věku, ale jelikož mám skoro žádný zadek, můžu si dovolit i ty nasrávačky (neznalí prominou, ale vážně se těm kalhotům tak říká), takže já teda nevidím žádný problém. Na ostatní ber ohledy v tom, že mají jiný vks, tak se jim to nelíbí, hlavně těm rodu ženského, ale tam už je podle mě tak trochu závist, že nejsou tak kreativní. Ty nikomu nic vysvětlovat nemusíš, tobě taky nevysvětlují, proč nosí klasické džíny a nějakej svetr, nebo co, každý má vlastní názor, taky se neptám, proč nosí to co nosí. Je hodně stylů, každý má rád to své,prostě respekt na všechny strany.

Psychotic

„Normální“ to určitě není, to je jasné už ze znění otázky. Normální = neodlišující se od většiny
Jestli je na tom něco špatného je lepší otázka. Myslím, že každý, kdo je jiný než ostatní, má dvě možnosti. Buď se přizpůsobí a začne předstírat (od některých kamarádů jsem slyšel, že po roce nebo dvou už to jde samo), nebo zůstane, jaký je a přijme následky. Tedy že získat přátele bude trochu obtížnější. Udržet si svůj styl a zároveň být hvězda třídy… to je téměř nemožné.

Je mi líto, že nemám optimističtější odpověď, ale myslím, že odpovědi by tady měly být upřímné, nejsme podpůrná skupina.

led

Človek, ktorý nie je sám sebou, stáva sa časťou davu.
Človek, ktorý je sám sebou, vyčnieva z davu, upútava pozornosť, je cieľom nástrah… Takýto človek sa často stáva cieľom lovca, ale aj často sa stáva práve pre svoju schopnosť vyčnievať vodcom stáda.
Pokiaľ tvoje oblečenie, nie je v rozpore s akýmsi ústrojným pravidlom školy, tak kľudne ostaň sama sebou a vyčnievaj z beztvarého davu.

bububabu

Není řečeno, že jen dav má pravdu. Je vidět, že se jím nedáš strhnout ani pro posměšky a to tě ctí. I většinou v životě člověk naráží na takové situace kdy je třeba se ozvat proti lži nebo bezpráví a ne jít s davem který zavírá oči. Máš svůj názor a toho se drž. Mimochodem alespoň tak uvidíš kdo si opravdu zaslouží tvé přátelství. Protože na co jsou takový přátelé-pokrytci kteří se měří podle druhu oblečení nebo podle toho jestli nosí značkové či obyčejné věci. Většinou takové přátelství ani nevydrží dlouho, tak proč o ně stát…

Sůwa

Jen si zachovej svůj styl, to je pro život mnohem cennější, než se zařadit do stáda. Kamarádit s klukama vůbec není špatné, kluci takové věci neřeší 🙂