manon

Proč se lidi nechávají tetovat? Líbí se vám tetování? Nechali byste si udělat tetování?

Doplňuji:
emm.kate: Co když se změní móda, osobní styl, životní motto nebo nejdůležitější osoba? Nebude to potom mrzet?

Nejlepší odpověď
Damiana

Proč? Aby se lišili, aby na sebe nějak upozornili, aby byli alespoň v něčem nápadní. Nebo proto, že ho nosí jejich idol. Já osobně jsem pro hladkou čistou pokožku – a hlavně zdravou. Jsem proti jakémukoli nevratnému dobrovolnému zákroku, který nemá žádný jiný význam, než jistou marnivost. Člověk trpící kožní chorobou nebo – hůř – postižený melanomem, má na kůži jistě jiné nároky a přání, než aby mu třeba rameno „zdobil“ motýl.
Děsně mě bavila reklama na Sprite, kdy chlapík tetuje „cool frajerům“ názvy jídel z lístku z čínského bistra…:-)
Mě se to nelíbí, mám- li být opravdu upřímná, tetování mě odpuzuje. Ale nikomu ho nerozmlouvám, je každého věc, co udělá se svým tělem. Jiná věc je, jestli toho jednou nebude litovat. Nebo se za kérku dokonce (obvykle před někým na kom mu může záležet) stydět. Myslím, že dnešní šedesátníci, kteří si v mládí „z blbosti“ pořídili nějaký ten obrázek moc nadšeni nejsou… Dámy jejich věku je obvykle „šacují“ na bývalé mukly…
Více o tetování v odkazu. 🙂

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­tov%C3%A1n%C3%AD

Další odpovědi
DAM

NE.
Nemám rád nezvratné věci

quentos

je to asi pozůsatek nějakejch prastarejch rituálů. Já bych se teda tetovat (natož strejdovat) nenechal – divím se, že jim to stojí za tu svinskou bolest (kterou si ještě zaplatí) a pak stačí, aby ztloustli nebo zhubla a tetovanina bude rozšklebená :{)))>
Doplňuji:
*zhubli…

teď si tak vzpomínám, že se tomu říká „vyprázdněný rituál“ (rituál, který ztratil svůj původní, důchovní význam). Kdovíproč si u toho představím vyprazdňování střev, asi proto, že se při té bolesti z tetování člověk občas po…

anonym

Nevím.Někdy.Ne. Proč se ptáš na něco,co už se tu několikrát probíralo? Jinak plně souhlasím s Damianou…:D

ratava

Faktem je, že poslední dobou přibývá lidí, co mají nějaké to tetování, jen aby nějaké měli… Bez nápadu, bez myšlenky. Jen stylem „mě se to zrovna líbilo“… Jenže ono asi vše, čím se člověk prezentuje, by mělo vyjadřovat jeho osobnost a „postoj“ k okolí. Nevím, co vyjadřuje tetování v podobě berušky, sluníčka a pod. Takže takové tetování se mi opravdu nelíbí. Ale má-li někdo tetování s myšlenkou, které si dokáže obhájit a vysvětlit, proč zrovna ten a ne jiný motiv, nic proti tomu nemám, ba naopak… Takové se mi i líbí… A je mi jedno, jestli je schované pod oblečením, nebo provokativně vystavené na odiv okolí…
Už dávno neplatí pravidlo, že tetovaní lidé jsou ti, kteří byli v „krimu“ (alespoň mě to tak v mládí vysvětlovali…). Dnes je tetování jakýmsi životním postojem a dotváří člověka stejně tak, jako účes a oblečení a ostatní… Jen je to něco jiného, než si koupit hodinky, kabelku…
Osobně tetování nemám. Ale mezi kamarády mám pár, kteří mají právě to sluníčko, berušku… a u těch si klepu na čelo. A pár těch, co ve svém tetování odráží svůj postoj, své tetování si navrhli a povětšinou nezůstali u jednoho…

emm.kate

Tetování se mi líbí a moc, zatím ještě žádné nemám, ale chystám se na to.
Důvodů pro tetování je asi spousta : image a vyjádření osobního stylu , modní doplněk, zaznamenání nějakého důležitého momentu našeho života nebo osoby, která je pro nás důležitá – data narození, jména, tváře,
taky znám spoustu lidí, co si nechali vytetovat životní motta, citáty a postoje.
Doplňuji:
To je možné, člověk si to musí předem pořádně rozmyslet :) Je jasné, že časy se mění a člověk s tím musí počítat.
Doporučuji tohle video, není dlouhé a na konci je pár vážně nezdařilých tetování – to člověk pak opravdu lituje:)
http://www.vi­deacesky.cz/talk-show-rozhovory/mark-wahlberg-a-jeho-tetovani

Kamionacka09

Me se to libi moc,daleko vic ale na chlapech a nejvic kdyz ma tetovani na rukach na hrudi a treba i na brise to mel byvalej a to bylo taky moc hezky.

Ella

v září se zrovna chystám na tetování, jako dárek k narozeninám.
Líbí se mi tetování, které má nějaký význam, ne příliš velké… nechat se potetovat čínskými znaky mi moc smysluplné ani hezké nepřijde, proto mi trvalo dlouho než jsem si našla svůj obrázek, je sice z filmu, ale motiv mi vyhovuje, má význam.

A ne, neomrzí mě, dívám se na ten obrázek dostatečně dlouhou dobu, abych poznala jestli se mi přestane líbit, zatím drží :) A pokud se mi opravdu přestane po čase líbit, tak si ho stejně neuvidím, pokud si nebudu zkoumat kůži mezi lopatkami :D navíc v dnešní době se dá tetování odstranit…

Přemýšlela jsem o tom dost dlouho, jsem už pár let plnoletá, vybírala jsem si pečlivě motiv – i když chvilkové poblouznění udělalo taky svoje je to stále lepší motiv než nechat si vytetovat jméno nějakého idiota, a vybrala jsem i místo, kam si chci nechat obrázek vytetovat – zvážila jsem práci, oblečení, viditelnost a nakonec se rozhodla.

Každý člověk potřebuje nějak projevit svoji odlišnost, případnou rebelii a jelikož jsem byla až přespříliš hodné dítě i teenager, tak si nějakou tu šílenost snad můžu dovolit :P

Lakeysha

sama bych si udělala maximálně něco maličkýho a neutrálního. Kdybych musela…ale je to každýho věc. Některý jsou moc hezký, některý jsou příšerný, to se liší kus od kusu.

savyla

Švagr dělá tatéra a jednou mě zase štval s tím že mi může udělat třeba : I love Sisinka(můj pejsek) a tak jsem ho chytla za slovo.Neudělala jsem to z hecu-nechala jsem si vytetovat na záda ještěrku malou,decentní ale usměvnou a krásnou.Na lopatku to mě třeba vůbec nebolelo.Vybrala jsem si to protože mám blízko přírodě a tohle se mi zrovna líbilo.Jelikož si ze mne dělá sestra srandu navrhoval mi švagr prase ale sestra řekla že můj autoportrét na záda se nehodí…

pizlicka

mam rada nadcasovou modu.neverim,ze tetovani nadcasove je,a co pak s tim?jsem pro prirozenost a ne abych se znackovala,ja­ko krávy.

Toruk

Četl jsem, že jeden madík to udělal pro peníze, když si nechal vytetovat webovky jakési restaurace na čelo 🙂 a k tomu dostával nějakou dobu jídlo grátis.
Jinak nevím, proč to lidi dělají.

midoo

Můžu se jenom zeptat kolik vám všem,co jste odpovídali je let? Mám pocit,že to musejí psát tak 12ti letý děti.
Vždyť je to přeci každýho věc,jestli se nechá potetovat nebo nenechá.Neni důvod lidi za to odsuzovat a tvrdit,že jsou označkovaný jak krávy. To je stejný jako kdyby jste řekli,že ten má špatně ostříhaný vlasy a je to hnusný,proč to udělal?Prostě to tak chtěl. Sama mám tři tetování a stále ńekončim. Na otázku proč to dělám, je jedině odpověď,že ty věci které si nechávám tetovat jsou důležité události v mém životě,které pro mě moc znamenají. A že za to dávám větší částky? Tak co,někdo si kupuje chlast,cigára nebo drahý krámy,já to dám do tetování…

lenisek01234

Mě se tetování moc nelíbí já bych si ho osobně nenechala udělat. Ale nic proti když ho někdo má ;)

Patrik Roden

Tetování je akorát pro narcistický blbce! Je to vidět z posilovny – velmi vysoké procento testovaných, kteří si tím musejí dokazovat své ego!!

XenieRo

Též chci dát pryč tetování a pořád se němůžu rozhodnout kde ho dát pryč abych měla jistotu že převážná většina se podaří odstranit. Ještě se zeptám jestli je odstranění hodně bolestivé ?

manon

Bohemica: Občas by to chtělo trochu nadhledu a objektivity. Nepranýřovala jsem Tě, ale uvedla Tvoji odpověď (aniž bych v té chvíli věděla, že je Tvoje – to jsem neřešila, čili nic osobního) jako příklad. Pokud se později ukázalo, že slovník uvádí to, co jste uvedly vy, jako správné, nasypala jsem si popel na hlavu, že se tedy musím doučit češtinu. To by mohlo stačit. Neřekla bych, že jsem Tě něčím urazila. Tak to nedělej ani Ty.

annas

manon. Tvoje nesprávně položená otázka způsobila, že jsem byla 4× nařčena ze sbírání bodů za chybné odpovědi a bodování chybných odpovědích. Musím říct, že tato otázka zvýšila intenzitu mého napadání. Opravdu je někdy důležité se raději přesvědčit o tom, že když něco neznám já, může to vědět někdo jiný.

manon

Ale kdepak, kdo chce ps být, hůl si vždycky najde. Nevím kdo Tě nařknul, ale neboj, já jsem tady aktivní malinkou chvilku a byla jsem už nařčena taky. Takže žádná otázka, položená dobře či špatně, nezpůsobí takovou pohromu. To májí na svedomí lidská nesnášenlivost, závist, honba za blbostmi a podobné nešvary. (A ne, nebudu se pokaždé přesvědčovat, co kde uvádí jaký zdroj oproti tomu co znám já, ani nebudu vyhodnocovat, zda někdo správně vyhodnotil, co se vyhodnocovalo – nemám třeba ten zdroj, nechci tomu věnovat víc času, nepovažuji to za střed vesmíru…) Neber to tak vážně, lidi jsou všeĺijací.

annas

Včera vložil dotyčný odkaz popáté. Admini smazali. Máš pravdu, že vše záleží na lidech, že otázka či odpověď je záminka.

manon

*bít

manon

Bohemica: Taky mne tady už někdo sprdával. I za to, že se mu nelíbila kategorie, kterou jsem vybrala. To, že někteří tady rádi sprdávají, ale není důvod, aby ses k nim přidávala. Já myslím, že to některých lidí není hodno.

manon

A taky je to to, co tady může člověka nejspíš odradit, aby sem vůbec chodil. Ani bezduché otázky, ani prázdné fóry, ani otázky duplicitní nevadí podle mne tolik, jako peskování některých hráčů. No ale jak myslíte.

manon

Píšu to tady naposled. Nejsem tady dva roky, ale krátce. Před dvěma roky jsem sem dala 1 otázku a pak sem nechodila vůůůůbec. Děkuji za pozornost.

Pokud zadávám otázku a vyjede mi v nabídce, zda se už podobná neopakovala, podívám se na ně, pokud tam podobná je, otázku neodešlu a smažu. Když nic nevyjede, otázku odešlu. Je to moje otázka a pokud někoho už někdy zajímalo to samé – co se dá dělat. Považovala bych to i za normální. Nemůžu se probírat zpětně vším, co tady už bylo řečeno. Je mi líto těch, co tady kladou a zodpovídají otázky kvůli bodům a potom podle sebe ještě soudí druhé. Třeba mne :)) A ještě je nařkne z neúcty k druhým. Tak to pardon, Dr.Axl. To zavání neúctou ke mně.

manon

Bohemica: Proč si někteří z vás, co sem chodí už dlouho, myslí, že všichni budou vědět, co se tady už probíralo. Ujišťuji Tě, že žádnou podobnou otázku mi to nevyhodilo. Blbě napsaný program? Klíčové slovo „tetování“ nezabralo?

annas

I mně se stalo, že jsem se někdy zapomněla do lišty podívat nebo otázku nenašla. Jenže hodně odpovědí na odborné jazykové dotazy jsem vkládala sama, takže dost si pamatuji. Připomenutí opakované odpovědi jsem od dotyčného brala, nikoliv však jeho formu, která byla za hranicí slušnosti. ..

Ale „tetování“ opravdu vyhodilo několik podobných otázek. Stalo se, skutečnost, kterou nemůžeš změnit.

anonym

manon,ty jsi přesně ten typ,který tady nepotřebuje odpověď,ale pokecat si.Za každou cenu i za cenu ztráty vlastní sebeúcty.

manon

Nedocvaklo

anonym

manon,jsi na Odpovědích odva roky déle než já.Protože i za tu krátkou dobu co tu jsem ,vím že odpověď na tetování jsem už psala.Než jsem ti napsala to upozornění,sa­mozřejmě jsem se do vyhledávače podívala a ověřila si to.Ty jsi to neudělala poprvé,tak jsem patřičně reagovala.Já před časem dostala sprdunk od Dr.Axla jen proto,že jsem jednu otázku napsala do kategorie zábava,zatím co měla prý být,protože si to zjišťovali s Annas u adminů,v ka­tegorii jazykové vědy.A Dr.Axl mi napsal,že po třech měsících na Odpovědích už bych to měla vědět. Ač nerada,musím uznat,že měl pravdu.Ono by to chtělo občas trochu objektivity,nad­hledu a pokory.Ty sama jsi mě veřejně "pranýřovala"za údajně úplně špatnou odpověď v jazykové otázce,kdy i Annas mi dala za pravdu a podpořila mě,ale ani náznaku omluvy jsme se doteď nedočkaly.Tak co máme myslet?

anonym

ad Bohemica, jakejpak sprdunk? Je dobře míněná rada korektně formulována vůči dámě.
Jinak ti dávám za pravdu s neukázněým opakováním starých otázek – u manon je to pustá výmluva, neb jen „tetování“ vyhazuje mžikem hned 234 odkazů, z toho hned řada téměř totožných. Místo dohadů je vžda lepší přímý důkaz, jenž v odkaz dokládám:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tetov%C3%A1n%C­3%AD
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/libi-se-vam-tetovani
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tetovani-vs-spolecnost-mate-nejake-problemy-s-timto-zkraslujicim-doplnkem
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-mate-zkusenosti-s-tetovanim
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tetovani-2
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tetovani-a-vy-mate-nemate-libi-nelibi?_fid=far
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jste-fanatici-do-tetovani-jaky-je-vas-nazor
ad manon, konečně pochop, že tady vůbec nejde o nějakou osobní nedůtklivost, či emotivní výčitky, prostě je to v kodexu podvádění v bodování a plagiátorství.
Chybí-li invence, originalita a inspirace, tak je nutno zkusit i jiná, než stokrát omílaná témata.
A to už vůbec nemluvě o neúctě ke snahám desítek předchozích odpovídajících.
Sám jsem též odpovídal co nejobjektivněji (u Barnajky) a nevidím důvod pro lenost a anarchii druhých, se donekonečna opakovat.
Je jen smutné, že ti to stálo za ty 4 falešné hvězdičky od neznalých, protože na plytký exhibicionismus jsi přece jen docela soudná – což se nedá říci o mnohých zdejších pokleslých „takyuživatelů“ a kecálků z chatů.

manon

Holky, asi neuvěříte starším, že ta móda pomine a nejcennější nejspíš jednou pro vás může být čistá vlastní pleť… já si to tedy myslím :) A odlišnost bych hledala jinde, image přece netvoří jen věci tak okatě vystavené okolí. Ale asi vám to nerozmluvím, co? :)

manon

Já bych chlapa s tetováním tedy nepreferovala :) Zase mne na něm zajímají jiné věci. Třeba oči, pohled a sympatický smích :) – pokud jde o ten první povrchní pohled… A dál vlastnosti. Co s tetováním – se okouká…