briketka10

Je nějaký rozdíl mezi satelitním přijímačem a set-top boxem?

Nejlepší odpověď
anonym

v běžné řeči prodejců se „set-top boxem“ zpravidla myslí zařízení schopné přijímat televizní signál kompatibilní s normou DVB-T nebo DVB-T2 (pozemní digitální vysílání)

„satelitním přijímačem“ se pak obvykle rozumí v principu totéž, jen tou normou je DVB-S a DVB-S2 a místo běžné antény do takového přijímače zapojujeme satelitní paraboly. Satelitní přijímače mívají navíc slot pro nějakou dekódovací kartu (abyste nemohli koukat bez placení) a přes standard diseq umí motorizovanou parabolu i sám otáčet jak přepínáte programy, to je k rozdílům v podstatě vše.

Tyto termíny jsou takto vžité v běžné komunikaci, ale neznamená to, že je to tak technicky správně … Technicky správně je to totiž ještě trochu jinak. Přijímače DVB-T/S/C (pozemní/sate­lit/kabel) všechny jsou to set-top boxy 🙂

Další odpovědi
jáára

V podstatě ne.
Liší se jen parametry „rádia“ + satelitní přijímač bude mít slot na dekódovací kartu.
E: Oproti STB pro pozemní vysílání bude mít i jiný konektor (F).

cochee

On ten výraz „set top box“ vlastně znamená „krabička, položená nahoru“ – myšleno na televizi, tedy na starou televizi, která měla kdysi tloušťku více než pár mm jako dnes a opravdu se na ni něco dalo položit. A funkce set top boxu je „předžvýkat“ televizoru jemu neznámý signál, aby z něj televizor dostal kýženou obrazovou a zvukovou informaci. Takže, ano, i satelitní receiver patří mezi set top boxy.

briketka10

ge0rge
Moc Ti děkuji.