Deli

Satelit – výhody a nevýhody, Vaše zkušenosti?

Jelikož nám pořád zlobí příjem přes set top box, zvažujeme pořízení satelitu. Co to obnáší? Platí se něco? Jaké máte zkušenosti Vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem odborník, ale jen uživatel. Satelit máme už dlouho – nejdříve přes „krabici“ Ferguson – problémy, když nešla elektřina nebo jsem dlouho nesledovala některou stanici, někdy trvalo hodinu, než se stanice „rozjela“. Zbytečná investice.

Technik vyměnil za Mascom do jedné místností (přízemí) a Amico (první patro).

K tomu dodal satelitní kartu Skylink, která umožňuje příjímat přijímat stovky nekódovaných a kódovaných televizních programů. Zpřístupňuje kódované televizní programů ze satelitu ASTRA 23,5°E a ASTRA 19,2°E na území ČR nebo SR (charakteristiku opsala z netu).

Nyní bez problémů, jednoduchá obsluha. Jenže dost často se mění frekvence, na níž vysílají jednotlivé stanice, přibývají další, takže je třeba aktualizovat – za přeladění si mechanik bere cca Kč 100. Možná to váš muž zvládne sám.

První investice cca 7.000 Kč, dále vedení do další místnosti, nové přístroje asi 4.000 Kč. Asi na jaře poplatek za aktualizaci Skylink karty.

Současné ceny neznám.

Další odpovědi
fcoop

Výhody a nevýhody satelitního příjmu.

http://satelit­.digizone.cz/ja­ke-jsou-vyhody-a-nevyhody-satelitu/

Jikra

Pro příjem sat.TV potřebujete volný výhled bez překážek směrem na jih.Dále nějaký držák na sat.anténu,samotnou parabolu s LNB konvertorem,ko­axialní kabel a vlastní sat.přjímač který propojíte s Tv a přístupovou kartu.Tohle pořídíte kolem 5–6000,– ale i míň záleží na materiálu a průmeru antény,na konvertoru a vlastním přijímači.To se týká příjmu na jednu telku.Já začal se sat.příjmen před 20léty tak že nějaké poznatky mám.Dnes používám 2 satelitní přijímače integrované v televizích.Vy­užívám službu Skylink, přístupová karta v ceně 1900,–jednorázově na které jsou všechny naše a slovenské stanice.
Za 350,–měsíčně ještě platím balíček HDPlus což jsou programy ve vysokém(Full)roz­lišením.
Co se týká obrazu tak protože na TV mám oba tj.pozemní i sat. signál tak můžu bezprostředně porovnávat a pokud jde o SD(standardní rozlišení)tak rozdíl je patrný a ve prospěch satelitu.O HD signálu se nemá cenu rozepisovat to se musí vidět. Nejlepší by bylo zajít do prodejny sat.techniky a věřím tomu že vám fundovaně a ochotně poradí různé možnosti a kombinace a hlavně cenové relace.Na odkazu se dá lecos najít.
Záleží taky na zobrazovači a úhlopříčce(TV)ale určitě bych šel do HD sat.přijímače a HD TV(kdo viděl určitě souhlasí)jejích současná cena není nic co by člověka zruínovalo.
http://www.zbo­zi.cz/?q=hd%20­box%20fs%207110&typ=na­bidky&seradit=nej­levnejsi
http://www.pa­rabola.cz/

Zdroj: http://www.sky­link.cz/web/struc­ture/2.html

STEPCO

Má to iba výhody. množstvo kvalitných programov. Nevýhody nepoznám.